Наші земляки у боротьбі за незалежність України

19 вересня, в рамках бібліопроєкту «РідноКрай», спільно з Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм відбувся вечір-зустріч «Наші земляки в боротьбі за незалежність України 1917-1921 рр.».

Україна трохи більше 32 роки існує як незалежна країна на мапі світу, але цьому передували кілька століть боротьби українців за право мати свою державу. Одним з найважливіших періодів формування української нації та державності є початок ХХ століття, зокрема 1917-1921 роки.

У цей час Україна, хоч і ненадовго, але вперше стала повноцінною незалежною державою. 22 січня 1918 року IV Універсал Української Центральної Ради проголосив незалежність Української Народної Республіки, яку було створено в листопаді 1917 року. 1918 року було затверджено національний герб, гімн, державний прапор. Українська Народна Республіка мала власну територію, військо, грошову систему, органи влади, церкву й дипломатичні відносини з іншими державами.

Запал, який дала українцям коротка доба незалежності, не змогли загасити навіть роки тоталітарного режиму в складі СРСР.

Як відбувалося це на теренах нашого краю розповів присутнім, а це учні Регіонального центру професійної освіти ім. О. С. Єгорова, ліцею «Сокіл» та студенти Донецького державного університету внутрішніх справ, старший науковий співробітник відділу історії обласного краєзнавчого музею Сергій Мілютін. Його розповідь повертає фактично з небуття справжніх героїв, слід яких в історії нашого народу комуністична влада намагалася знищити дощенту.

Багато постатей наших земляків, хто боровся за незалежність України невідомі широкому загалу або взагалі забуті. Прикро, що і дотепер залишається чимало тих постатей – наших земляків, хто боровся за незалежність України і яким була вготована доля навіки щезнути з української історії. Але, завдяки дослідженням краєзнавців та істориків, вони повертаються, адже історію творять особистості.

Метою заходу було познайомити присутніх з іменами наших земляків часів УНР, які боролися за незалежність нашої країни. Це: Володимир Винниченко, Фотій Мелешко, Василь Недайкаша, Андрій Гулий-Гуленко, Кость Пестушко та Герасим Нестеренко.

Автор подарував бібліотеці книгу «Борці за українську державність», видану в Кропивницькому видавництві «Поліграф-сервіс», де читачі можуть ознайомитися про історію нашого краю. Головними героями книги є вояки Дієвої Армії Української Народної Республіки і повстанці-самостійники, які народилися на Центральноукраїнських землях та під час революції 1917-1921 років взяли активну участь у боротьбі за незалежність України.

Сьогодні Україна змушена захищати своє право на існування від російських загарбників, але оглядаючись на історичні події, можна бути переконаним, що завдяки теперішній єдності наших громадян, суверенітет, свобода та соборність України ніколи не будуть зламані ворогом.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
174 Переглядів
Вибрати мову сайту »