Пам’ять Бабиного Яру і Голокосту

Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

На вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, яке щорічно відбувається наприкінці вересня, бібліотекарі відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства 26 вересня провели для учнів ліцею ім. Т. Г. Шевченка вечір-реквієм «Історичні факти трагедії Бабиного Яру і Голокосту».

Нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.

Метою заходів було гідне вшанування пам’яті жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації міста Києва та України в цілому, ознайомлення учнів з історією Голокосту та однією з її найжахливіших подій – масовим знищенням євреїв Києва у Бабиному Яру, сприяти формуванню у учнів толерантної свідомості, заснованої на демократичних та гуманістичних засадах, згадати як про трагедію війни, криваві наслідки міжнаціональної ворожнечі, так і про героїзм народів Європи та України у спротиві нацистським окупантам, про приклади взаємодопомоги, духовного подвигу заради рятування життя людей.

Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші «бабині яри» – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв. Так, у Кропивницькому це місце біля обласної лікарні, де зараз знаходиться пам’ятник жертвам Голокосту та на валах.

Бабин Яр – спільна трагедія як для єврейського, так і для українського народу залишається відкритою раною для України та всього людства. Це нагадує всім про крихкість людського життя та смертоносну сутність тоталітарних і авторитарних режимів.

Цього року вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру було насичене паралелями між злочинами нацистів вісім десятиліть тому і тими злодіяннями, які продовжує чинити в Україні російський режим. Міжнародна спільнота має об’єднати всі можливі зусилля, щоб зупинити це зло та допомогти українцям перемогти у війні за незалежність своєї країни та фізичне існування свого народу!

зображення_viber_2023-09-26_15-30-42-448
photo1695721761
photo1695721759 (2)
photo1695721759 (3)
зображення_viber_2023-09-26_15-30-44-876
photo1695721761 (9)
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
254 Переглядів
Вибрати мову сайту »