Грамотність – запорука успіху сучасної людини

Учні Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі на черговому засіданні кіноклубу Docudays UA  при ГО ТІМО «Відкриті двері», партнера Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, переглянули документальний фільм «Абетка», створений режисеркою Мадлі Ляене. Вона документалістка-фрилансерка з Естонії. Її документальна стрічка «На старт! Увага! Марш!» була визнана найкращим естонським короткометражним фільмом 2007 року. Мадлі також працює як режисерка монтажу художніх і документальних стрічок.

Темою для обговорення була «Грамотність – запорука успіху сучасної людини». На початку перегляду модераторка, звертаючись до молоді, наголосила, що у нашій країні кожен громадянин має право на освіту. Це прописано в Конституції – Основному законі країни. А чи скрізь так? Чи в усіх країнах кожен громадянин має право на освіту? Переглядаючи фільм, учні дізналися, як у Ліберії, одній із африканських країн, громадяни можуть здобути освіту. Обговорюючи побачене, з’ясували: Чому автори назвали свій фільм «Абетка»? Хто головна героїня фільму? Яка вона? Що ми знаємо про неї? Як можна пояснити її ставлення до своєї старшої доньки? Яким є їхнє ставлення до фільму? Навіщо Веле освіта? Що ми дізналися про школу? Яка вона?

Створивши у своїй уяві образ Веле, перейшли до обговорення теми засідання. Як Ви розумієте слово «грамотність»? З чого починається грамотність? Як стати грамотним? Виконуючи вправу «Що дає людині грамотність?», назвали значення, а потім із них створили колаж «Грамотність». Для молоді важливо було не тільки з’ясувати, що таке грамотність, а й проговорити це, усвідомити, що грамотність – це запорука успіху, бо грамотну націю не здолає жоден ворог. Адже грамотна людина в любій сфері працюватиме краще, продуктивніше. Саме цього потребує сучасна Україна. Їй потрібні грамотні фахівці в усіх галузях  діяльності.

зображення_viber_2023-09-28_07-55-43-232
зображення_viber_2023-09-28_07-56-06-785
зображення_viber_2023-09-28_07-54-47-420
зображення_viber_2023-09-28_07-54-02-553
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
547 Переглядів
Вибрати мову сайту »