Починаючи з 12 грудня в Україні розпочалися святкові вечорниці. Здавна вечорниці починалися пізньої осені і тривали до початку Великого посту. Сучасні вечорниці розпочинаються на свято Андрія.
День Андрія (Калита) — припадає на ніч і день 13 грудня, вважається днем пам’яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозваного. Це день народного календаря, до якого приурочували Андріївський обряд «Калиту», суть якого полягає в переведенні юнаків і юнок у дорослі вікові класи. Для проведення дійства підшуковувалась простора хатинка, де всі збирались і засиджувались до вечора, звідси і назва – вечорниці. Молодь у цей день влаштовувала різноманітні забави. Дівчата переважно ворожили. Існує чимало описаних ворожінь, якими користувалися дівчата на Андрія. Потрібно, наприклад, зняти взуття з лівої ноги й почати ним міряти відстань від столу до порогу: та дівчина, яка перша це зробить, першою і вийде заміж.
Основна дія свята — це кусання «калити». Калиту прив’язують якнайвище попід стелею, а потім хлопці та дівчата з зав’язаними очима мусять дострибнути до нього й відкусити шматок.
Не залишилась осторонь і наша бібліотека. Святкові вечорниці відбулися у відділі мистецтв 27 грудня. І хоч свято Андрія вже минуло, гості заходу радо брали участь у змаганнях з сили та вправності, дівчата спробували дізнатися свою долю за допомогою ворожіння. Та все ж найбільш цікавим видалося традиційне дійство кусання калити.
На заході були присутні студенти Кіровоградського медичного коледжу ім. Є. Й. Мухіна.