Домедична допомога в умовах воєнного стану

Координатори програми соціальної адаптації та лідерства молоді вразливих груп «Свої» зустрілися з користувачами бібліотеки і провели тренінгове заняття «Перша домедична допомога». Спочатку познайомилися з алгоритмом MARCH, який визначає пріоритети і порядок дій в наданні допомоги пораненому. Ведучі наголосили, що його рекомендовано застосовувати у жовтій або зеленій зоні, коли ви вже не перебуваєте під вогнем та можете сконцентруватися на наданні допомоги в повному обсязі.

Алгоритм MARCH розшифровується як:

M (Massive bleeding) – Масивна кровотеча. Зупинити кровотечу, що загрожує життю.

A (Airway Management) – Управління дихальними шляхами. Забезпечити прохідність дихальних шляхів.

R (Respiration) – Дихання. Закрити всі відкриті рани грудної клітки, декомпресія при підозрі на напружений пневмоторакс.

C (Circulation) – Циркуляція. Стабілізація тазу, переоцінка турнікетів, діагностика шоку.

H (Head injury / Hypothermia / Hypovolemia) – Травма голови / Гіпотермія / Гіповолемія. Попередження /лікування гіпотермії.

В першу чергу слід не забувати про інфекційну безпеку. Обов’язково надіти медичні рукавички на початковому етапі, якщо це не зроблено раніше. Учасникам важливо було зрозуміти, що таке кровотеча та розрізняти її види. Під час спілкування особливу увагу звернули на те, як правильно накладати турнікети. Для цього розглянули будову турнікету, потім детально пояснили та продемонстрували, як його накладати. Учасники мали змоги набути навички накладання турнікета на різні частини тіла. Далі зупинилися на кожному алгоритмі MARCH. Учасники спілкувалися з координаторами програми, задавали запитання. Заняття пройшло в атмосфері розуміння, доброзичливості та, головне, учасники отримали не тільки корисну інформацію, а й практичні навички. Дякуємо координаторам програми соціальної адаптації та лідерства молоді вразливих груп «Свої» та сподіваємося на подальшу співпрацю.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
98 Переглядів
Вибрати мову сайту »