Польська література в юнацькій книгозбірні

Завдяки проєкту “Польська полиця”, який було започатковано у 2017 році у Великобританії, до відділу абонементу надійшло 20 найменувань творів, кожна книга в двох екземплярах. Він покликаний популяризувати знання про Польщу, польську культуру та історію, а також формувати позитивний образ країни.

Міжнародний проєкт «Польська полиця» реалізується завдяки фінансуванню Міністерства культури, національної спадщини та спорту Республіки Польща, а також за підтримки Посольства Республіки Польща у Києві, Міжнародного Товариства Польських Підприємців в Україні та Фонду «Допомога полякам на Сході». А також завдяки Українському інституту книги обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка подала заявку і отримала 20 листопада перші 40 книг.

Працівники відділу абонементу оформили яскраву та інформативну книжкову виставку з подарованої літератури. Тут представлено, як і художні твори класиків польської літератури Генрика Сенкевича та Януша Корчака, так і нові імена, які відкриє для себе молодий український читач.

Цікавими будуть «Воєнні спогади. 22 вересня 1939 – 5 квітня 1945» від Кароліни Лянцкоронської, відомої польської діячки, науковиці про події Другої світової війни, які сьогодні звучать особливо гостро і суголосно з воєнним досвідом українців у ХХІ столітті. Продовжує історичну тематику Томаш Гживачевський в романі-репортажі «Кордони мрій (Про невизані республіки».

Яцек Дукай – один з найцікавіших сучасних польських письменників-фантастів представлений книгою «В краю невірних». А роман-казка від Дороти Тераковської проведе по дорозі дорослішання головної героїні Дівчинки-Панянки. Ці та багато інших видань чекають на українських читачів, які вдячні за надану можливість поринути в світ польської літератури.

[object Object]
187 Переглядів
Вибрати мову сайту »