«Святе і грішне» Наталії Бідненко

1 березня відбулася презентація нової поетичної збірки чарівної та талановитої поетеси-землячки Наталії Бідненко з інтригуючою назвою – «Святе і грішне». Дата презентації збірки була обрана невипадково, адже саме на початку березня, 20 років тому, авторка написала свій перший вірш. Відтоді муза не покидає пані Наталію.

Творчий доробок письменниці – це низка поетичних збірок: «Сумувало літо» (2011), «Якби не ти…» (2016), «Не цілуй мене, осене…» (2018), «Бузковий вечір» (2021), «Святе і грішне» (2023). Крім того, вона – співавтор багатьох пісень, які звучать у виконанні відомих співаків нашого краю, а також упорядник п’яти поетичних антологій.

Наталія Бідненко – лауреат літературної премії імені Арсенія Тарковського за збірку «Якби не ти…» (2018) та обласної літературної премії імені Євгена Маланюка за збірку «Бузковий вечір» (2021 р.).

Нова поетична збірка Наталії Бідненко «Святе і грішне» – це світ пошуків, відкриттів, потрясінь і розчарувань, щастя і мрій, дощу і сонця, синтез зими і весни, літа й осені – все калейдоскопічно транслюється у кожній строфі, як особлива метафора життя.

На презентацію збірки Наталії Бідненко завітало чимало відомих людей краю та друзів поетеси з дарунками та теплими побажаннями. Зокрема, директор департаменту культури та туризму обласної військової адміністрації Уляна Соколенко вручила Наталії Бідненко подяку з нагоди 20-річчя творчої діяльності та за значний вклад у розвиток літератури краю.

Крім того, на заході поетесі було вручено почесну відзнаку від голови Кіровоградської обласної ради Юрія Дрозда.

Привітати поетесу з нагоди 20-річчя творчої діяльності та презентації нової поетичної збірки завітало чимало друзів та почесних гостей: начальник управління комунікацій з громадськістю обласної військової адміністрації Віталій Останній, який поділився із присутніми відгуком на презентовану збірку, а літературознавчий розбір поезії Наталії Бідненко здійснив доктор філологічних наук, професор Центральноукраїнського державного університету ім. В. Винниченка Сергій Михида.

Творча зустріч була насичена цікавими виступами, щирими вітаннями та жартами про життя і творчість письменниці. А гумористичною складовою збагатив захід письменник, голова обласної організації Національної спілки журналістів України Петро Мельник. Петро Петрович як літературний редактор презентованої збірки, розповів про творчу співпрацю письменників під час редагування книги «Святе і грішне».

Не обійшлося на заході і без музичних подарунків, адже у творчому арсеналі письменниці є чимало віршів, покладених на музику. Поетеса тісно співпрацює з провідними солістами обласної філармонії та ансамблем «Петриківські козаки». Не одна пісня на слова Наталії Бідненко є в арсеналі знаних професійних співаків. Її пісні лунають під час футбольних матчів однієї з футбольних команд. І навіть головний рабин України Моше Асман співає дві пісні на вірші Наталії Бідненко (композитор Роман Булгачов).

Багато пісень на слова поезій Наталії Бідненко було покладено на музику Валентином Могильним – ідейним натхненником гурту «Далі буде». Деякі з цих пісень звучали на вечорі пам’яті Валентина Могильного, а сьогодні ми вкотре згадали талановитого барда та музиканта, а музичний гурт «Далі буде» продовжує радувати слухачів своїми піснями. Сьогодні таких композицій пролунало кілька: «Німіють губи від жалю», «Осені» та прем’єра пісні – художня інтерпретація запальної музики Хуліо Іглесіаса та поезії Наталії Бідненко. Також на презентації збірки «Святе і грішне» прозвучала прем’єра пісні від барда з Миколаївщини Віктора Коваленка.

Нову поетичну збірку Наталії Бідненко можна було придбати на презентації за донат на ЗСУ, а кошти з продажу буде передано волонтерській ініціативі «Армія SOS» вже найближчим часом.

Отож, таким вийшов наш захід – теплим, ліричним, гумористичним, з величезною кількістю експромтів. Захід вкотре нагадав нам, що поезія – це безмежний світ людської душі, де є місце коханню та справжнім почуттям.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
73 Переглядів
Вибрати мову сайту »