Пишаюся тим, що я – жінка

У 2019 році Кабмін схвалив правопис української мови у новій редакції, який, зокрема, затвердив використання та найпродуктивніші моделі творення фемінітивів.

Фемінітиви завжди були в українській мові. Це можна підтвердити, звернувшись до словників, які були укладені ще у ХІХ столітті. Чому ж виникла певна прогалина у використанні фемінітивів? Тому, що, починаючи з 30-х років, українську мову почали посилено уподібнювати до російської. А система російської мови трохи інша, там немає – як в українській мові – 13 суфіксів для утворення фемінітивів. Їх лише чотири, і більшість з них має додаткову негативну конотацію.

З 2005 року і до сьогодні вживання фемінітивів збільшилося приблизно в 10-11 разів, якщо ми беремо ЗМІ, публіцистичні тексти. Багато з тих, що зафіксовані у словниках, ми досі повноцінно не використовуємо. Наприклад, слово «депутатка» давно є в словнику, однак люди ще досі дискутують, чи можна його вживати.

Як утворюються фемінітиви? Як не помилитися у їх формуванні? Ці та інші питання обговорили присутні на засіданні «Клубу любителів солов’їної», що проходило 7 березня в бібліотеці. Також були правильні-неправильні наголоси, вживання слів і багато іншої цікавої і корисної інформації.

Наступна зустріч відбудеться 20 березня о 13.00 год. Запрошуємо приєднуватись усіх бажаючих.

IMG_3102
IMG_3097
IMG_3094
IMG_3133
IMG_3096
IMG_3109
IMG_3089
IMG_3107
IMG_3144
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
75 Переглядів
Вибрати мову сайту »