9 березня – 210 років з дня народження Тараса Шевченка

Кожний народ має людину ˗ символ, людину ˗ знак, людину – фокус. Для нашої нації такою людиною, без сумніву, є Тарас Григорович Шевченко. В цьому році, 9 березня, виповнюється 210 років з дня народження українського поета та художника Тараса Шевченка.

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури, він був самоуком і вказав нові, вільні шляхи професорам та книжковим ученим». Так написав про Т. Шевченка Іван Франко.

Тарас Григорович за своє коротке життя створив неперевершені шедеври. Як художник він написав понад тисячу живописних та графічних робіт, як поет своїм полум’яним словом закликав українців до боротьби із поневолювачами. Пророк Шевченко залишив нам важливі дороговкази: «Нема на світі України, немає другого Дніпра…», «Борітеся, поборете, вам Бог помагає…». Сьогодні його поезія, заклики та заповіт надзвичайно актуальні. Адже вже третій рік українці відзначають народження Великого Кобзаря в умовах повномасштабної війни. Творчість поета надихає на боротьбу з ворогом.

В нашій бібліотеці є не лише головна книга всіх українців – «Кобзар», а і відомий роман Гната Хоткевича про життя і творчість Тараса Шевченка «Тарасик». Цей белетризований життєпис читається на одному подиху. Важка доля спіткала автора роману-епопеї. Коли він був уже готовий до друку, Гната Хоткевича арештували і стратили, а рукопис безслідно пропав в архівах НКВД, а може, й до архіву не потрапив, а був знищений. Роман «Тарасик» опублікувався лише тому, що зберігся єдиний рукопис і цей твір, без сумніву, вартий уваги.

Ще одна книга, яка свого часу (1997 р.) справила ефект бомби в українському літературознавстві – це «Шевченків міф України» Оксани Забужко. Авторкою була зроблена спроба філософського переосмислення текстів Великого Кобзаря. Книга буде цікавою для всіх, хто цікавиться та вивчає творчість Тараса Шевченка.

Запрошуємо всіх до бібліотеки.

[object Object]
71 Переглядів
Вибрати мову сайту »