Туберкульоз не на часі?

14 березня відбулася зустріч з Людмилою Ігнатьєвою – лікарем-епідеміологом відділу імунопрофілактики Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб, метою якої було підвищення обізнаності молоді про небезпечне інфекційне захворювання – туберкульоз. Збудником цієї хвороби є мікробактерія туберкульозу або інакше – паличка Коха.

Під час зустрічі говорили про поширення туберкульозу серед дорослих та дітей на території Кіровоградщини, зокрема в місті Кропивницький, про профілактику захворювання і шляхи убезпечення від інфікування.

Присутні учні Комунального закладу «НВО № 32» і Регіонального центру професійної освіти ім. О.С. Єгорова дізналися про основне джерело інфекції, яким є хворий з відкритою формою туберкульозу, про те, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження його поширення і чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання при умові ефективного лікування.

Учні дізналися про найбільш поширені ознаки хвороби, серед яких: кашель із виділенням мокроти, що триває понад 2 тижні, втрата маси тіла, підвищення температури, спітніння вночі, біль в грудній клітці тощо.

Також спікер нагадала присутнім про важливість профілактики цього захворювання. Запобігти розвитку туберкульозу допоможуть: вакцинація, регулярне обстеження, повноцінне харчування, зміцнення імунітету, здоровий спосіб життя (повноцінний сон, контроль стресів, відмова від шкідливих звичок).

Пані Людмила наголосила на тому, що на сучасному етапі туберкульоз не є вироком, як це було раніше. Курс лікування новими препаратами за програмою DOTS, яка діє в нашій країні, допомагає досягти одужання в 90% випадків! Головне – вчасно пройти діагностику і якомога швидше почати лікування.

З метою інформування про небезпечну хворобу під час зустрічі були розповсюджені інформаційно-просвітницькі матеріали та оформлено книжкову викладку «Зупинемо туберкульоз разом».

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
119 Переглядів
Вибрати мову сайту »