Чому українці та українки залишилися жити в окупації?

Учні переглядають серію мультфільмів

В рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері», партнера Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, відбувся перегляд серій з десяти мультфільмів «Всі, хто хотіли, поїхали?». Ця серія була створена Центром прав людини ZMINA та студією виробництва відео RealStoriesProduction за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Авторки ідеї: Єлизавета Сокуренко та Альона Луньова. Режисери анімації: Анастасія Фалілеєва, Клим Климчук та Родіон Шуб. Сценаристи проєкту: Ксенія Кравцова, Оксана Грушанська, Олексій Гавриленко, Єлизавета Сокуренко, Інокентій Вировий. Режисерка Ксенія Кравцова.

Це оповіді  про реальних людей, які з тих чи інших причин залишилися мешкати на тимчасово окупованих територіях у Криму і на сході України. Події відбуваються до початку  повномасштабного вторгнення росії.

Спочатку модераторка зазначила важливість теми для обговорення та спонукала молодь замислитися: чому ж все таки українці та українки залишаються жити в окупації. Учасники,  учні Альтернативної школи «КрОК», разом із модератором обговорили причини, які спонукають людей залишатися жити на тимчасово окупованих територіях, а які – поїхати. Свої вислови молодь зафіксувала на фліпчарті з метою подальшого обговорення їх після перегляду мультфільмів.

Під час обговорення, відповідаючи на питання, учасники визначили ряд проблем, з якими стикаються мешканці Криму, Донецької та Луганської областей та чому дехто спочатку покидає свою домівку, але з рештою повертається назад. Аналізуючи переглянуті мультфільми, дійшли висновку, що люди можуть залишатися на окупованих територіях не через політику, а через відчуття дому, своєї землі та покликання. Як і будь-хто інший, вони просто хочуть нормально жити, бути у безпеці, натомість стали заручниками війни.

2
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
116 Переглядів
Вибрати мову сайту »