«Скарби книжкових полиць»

23 квітня відбувся загальнобібліотечний книжковий вернісаж «Скарби книжкових полиць» (до Всесвітнього дня книги і авторського права), в рамках якого для учнів та студентів міста Кропивницький були проведені різноманітні заходи: жива книга «Історична постать: історія-розповідь», вікторина «Книжковий ласунчик» та інформаційна година «Інтелектуальна власність та авторське право».

Бібліотекарі відділу популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді провели живу книгу «Історична постать: історія-розповідь», під час якої учні Альтернативної школи «КрОК» створювали власні маленькі історії про великих людей. Бібліотекарі запропонували учасникам заходу спочатку обговорити ряд питань: навіщо ми розповідаємо, читаємо, досліджуємо життєвий і творчий шлях тієї чи іншої особистості? навіщо нам цікавитися життям людини, яка жила в інший час, в іншу, таку далеку від нас епоху? які риси характеру потрібно мати, щоб досягти вершин на своєму шляху, ставши всесвітньо відомим?

Учні познайомилися з серіями книг про видатних людей: «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей», «Видатні Українці», «Маленькі історії великих людей», «Історія України. 12 балів», «Знамениті українці». Далі було творче завдання. Учасники створювали свій колаж за допомогою підготовлених матеріалів, а потім презентували свої роботи. Це були історії-розповіді про Богдана Хмельницького та Івана Мазепу, за основу яких були книги Івана Коляди «Богдан Хмельницький» та Ганни Ручай «Іван Мазепа і я: оповідання». Ось так із вуст молоді виникла жива книга «Історична постать: історія-розповідь». Під час такої роботи учні продемонстрували свою креативність, творче мислення, уміння працювати в команді.

Відповідаючи на запитання вікторини «Книжковий ласунчик», яку провели бібліотекарі відділу абонементу, учні КЗ «Ліцей «Центральний» Кропивницької міської ради» показали свої знання щодо історії виникнення та розвитку книги, видів видань.

Під час інформаційної години «Інтелектуальна власність та авторське право», проведеної для студентів Кіровоградського медичного фахового коледжу ім. Є. Й. Мухіна бібліотекарями відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства, говорили про об’єкти інтелектуальної власності, зокрема про авторське право: що відноситься до об’єктів авторського права, а що ні, яким чином зазначити своє авторське право на створений інтелектуальною працею об’єкт, як захистити авторське право в мережі Інтернет та обговорили і спростували найпоширеніші міфи про авторське право. До уваги користувачів бібліотеки були представлені: виставка-вернісаж «Відкриваємо книгу – відкриваємо світ», книжкова виставка «Книги – подорож крізь час», викладка-айстопер «Навколо світу за 8 книг».

10
08
05
05
11
09
09
09
09
09
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
28 Переглядів
Вибрати мову сайту »