Доторкнутися серцем до подвигу

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

В цей день ми вшановуємо кожного, хто боровся з нацизмом. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Друга світова охопила значну частину планети. Участь у ній взяла 61 держава. Воєнні дії велися на території близько 40 країн – у Європі, північній Африці, Азії, Тихоокеанському регіоні. За різними оцінками, в тій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.

Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини.

Прямі людські втрати України у Другій світовій становлять понад 8 мільйонів осіб, економічні – 285 мільйонів тогочасних рублів

Нині спадкоємицею сталінського режиму є Російська Федерація, яка привласнює перемогу над нацизмом, маніпулює власними громадянами і намагається залякати світ.

Кульмінацією цієї агресивної політики Російської Федерації став напад на Україну в 2014 році та злочинне повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року. На вшанування пам’яті всіх, хто поліг у роки Другої світової війни, в рамках бібліопроєкту «РідноКрай» 7 травня для учнів Комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання №32 «Спеціалізована загальноосвітня школа Ⅰ-Ⅲ ступенів, позашкільний центр «Школа мистецтв» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» відбулася зустріч з провідним науковим співробітником Державного архіву Кіровоградської області Сергієм Юрченком «Памятаємо минуле, заради майбутнього», під час якої учні дізналися про причини та перебіг подій Другої світової війни, події, що відбувалися на теренах нашого краю, історичне значення великої перемоги, спогади учасників бойових дій. Розповідь супроводжували цікаві світлини та документи з фонду архіву.

5
5
5
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
29 Переглядів
Вибрати мову сайту »