Презентація книги «Болгари Кіровоградщини – жертви комуністичного терору»

19 червня у приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка відбулася презентація видання «Болгари Кіровоградщини – жертви комуністичного терору». Вихід книги було приурочено до Дня пам’яті жертв політичних репресій та 250-річчя Вільшанки, яку заснували болгарські переселенці в 1774 році.

Видання презентували автори-упорядники: голова Кіровоградської обласної громадської організації «Об’єднання болгар «Нашите хора» Сергій Осадчий та краєзнавець, дослідник і публіцист Володимир Поліщук.

За словами авторів, ця книга є результатом піврічної роботи з архівно-слідчими справами та містить відомості про 226 репресованих етнічних болгар не лише Вільшанки, але й усієї Кіровоградщини, що стали жертвами радянського тоталітарного режиму і зазнали незаконних репресій за радянської влади у 1918-1991 роках. У книзі «Болгари Кіровоградщини – жертви комуністичного терору» опубліковані матеріали карних справ проти мешканців Вільшанки та Вільшанського району, вміщені у книгах «Реабілітовані історією. Кіровоградська область».

…«Так звана «трійка» справи навіть не розглядала, а затверджувала висновок слідчого, – зауважує один з авторів видання Володимир Поліщук. – Що пропонував слідчий? Або розстріл (це приблизно 75% всіх справ), або строк до 10 років таборів. Призначити винним могли невинного. Наприклад, люди працюють у Вільшанці на будівництві. Одного з них арештовує НКВС. Всі інші йдуть за ним слідом до «братської могили». Винні вони чи ні – ніхто не розбирався»…

Під час свого виступу історик, краєзнавець, старший науковий співробітник Центральноукраїнського краєзнавчого музею Сергій Мілютін, що досліджував дану тему, розкрив особливості впровадження політики комуністичного режиму, хлібозаготівельних кампаній та спротиву не лише українського, а й болгарського селянства, та яким чином працювала карна машина НКВС на території Кіровоградщини і України загалом.

Слова вдячності та підтримки авторам сьогодні висловили: поетеса і громадська діячка Олена Надутенко, староста Добрієвського старостату Валентин Гордієнко.

На завершення заходу, Сергій Осадчий подякував усім небайдужим людям, хто сприяв роботі авторського колективу і допоміг виданню побачити світ.

1
8
10
3
Головна
4
6
7
11
5
2
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

[object Object]
54 Переглядів
Вибрати мову сайту »