Шевченко крізь призму віків

04 березня працівники відділу популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді провели літературно-краєзнавчу розвідку «Т.Г.Шевченко крізь призму віків», присвячену 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. На заході були присутні учні ЗОШ №1 та №4, студенти Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки, викладачі та студенти Кіровоградського музичного училища.

Іван Дзюба, український літературознавець, зазначав: «Уже для багатьох поколінь українців Тарас Шевченко означає так багато, що сама собою створюється ілюзія його всеприсутності, всезрозумілості і всезнання про нього. Шевченка розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе – свій час і Україну в нім. І наша доба, як і кожна попередня, прагне наблизитися до розуміння Шевченка. Та щоб краще збагнути його як нашого сучасника, треба повніше збагнути його як сучасника людей, проблем, суспільства середини ХІХ століття. Шевченко сам приходить у наш час. Проте й ми повинні йти в його час. Тільки так між нами й ним глибшатиме взаєморозуміння».

На теренах нашого краю виросло рясне дерево Шевченкового роду. Доля значної частини нащадків пов’язана із містом Знам

З нагоди 100-річчя з дня смерті Т. Г. Шевченка, внучата племінниця поета Катерина

Громадська діячка, журналістка, представниця п’ятого покоління шевченківського роду Яніна В

Спогади онуки Т. Г. Шевченка Антоніни Красицької передані до Держаного архіву Кіровоградської області. Про ці та інші матеріали, які знаходяться на зберіганні архіву, розповіла начальник відділу археографії та використання документів Гончарова Тетяна Вікторівна. Учасники заходу переглянули архівні матеріали на виставці «Шевченкіана в архівних матеріалах фонду Державного архіву Кіровоградської області».

Доторкнутися до творчої спадщини поета, яка втілена в віршах, покладена на музику гостям допомогли студенти Кіровоградського музичного училища. Слухачі були заворожені співом Глушко Аліни та Кузьменко Віри. В їх виконанні прозвучали українські народні пісні на слова Т.Г. Шевченка «Нащо мені чорні брови» та «Утоптала стежечку», концертмейстер Гараніна Тетяна Федорівна та викладач співу Кашугіна Оксана Миколаївна.

Поетичність та душевність творів Кобзаря передали виконавці літературних читань: Катерина Пенза, уривок з поеми «Катерина», Владислава Чанковська, уривок з поеми «Утоплена» у супроводі бандуристки Алевтини Чанковської.

До заходу була оформлена книжкова виставка «Літературна творчість митця».


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
299 Переглядів