Літературна година в Кіровоградському слідчому ізоляторі

13

13 березня в Кіровоградському слідчому ізоляторі бібліотекарі провели літературно-музичну годину «Тарасова доля – то правда жива» присвячену 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка.

9 і 10 березня – день народження та смерті поета. А між ними ціле людське життя. Недовге життя – лишень 47 років. З них 24 роки – у кріпацькій неволі, 10 – у засланні, 13 років залишались йому на вільну працю. Згадуючи своє дитинство, Шевченко не крився із своїми рисами, які ускладнювали його життя. Причиною багатьох конфліктів його дитячої пори були не тільки тяжкі обставини та недобре ставлення, а й впертість та непокірність.

Іван Франко сказав: «Він був селянський син і став князем в царстві духа. Він був кріпак і став великою силою в громаді людських культур. Він був простак і відкрив професорам і вченим новіші і свобідніші степені. Він терпів десять літ від російської воєнщини, а зробив більше для свободи Росії, ніж десять побідних армій.

Доля переслідувала його ціле життя, та не покрила іржею золота його душі, не обернула його любові до людства в ненависть, ані його віри – в розпуку.

Та найкращий, найцінніший дар доля дала йому аж по смерті – невмирущу славу і вічну нову насолоду, яку дають його твори мільйонам людських сердець».

Бібліотекарі познайомили учнів ЗОШ № 38, що діє на базі СІЗО, з нелегким дитинством Тараса Григоровича, розповіли маловідомі факти з життя, декламували поетичні твори; слухачі переглянули репродукції його живописних робіт.

Досвід показує, що подібні заходи є дуже важливими для молодого покоління, особливо для дітей, які потрапили до групи ризику.

[object Object]
285 Переглядів
Вибрати мову сайту »