
У 2019 році за безпосередньої участі директорки Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Р. Іваничука Тетяни Пилипець народився Всеукраїнський форум військових письменників, платформа, на якій діючі військові ЗСУ, журналісти, ветерани АТО/ООС, волонтери мали змогу презентувати свою творчість. Пізніше цей проєкт втілився у книгу «#Голоси. Антологія військових письменників», а з початком повномасштабного вторгнення багато авторів форуму стали на захист державної цілісності нашої країни.
В альманасі #Голоси зібрані тексти тридцяти учасників Всеукраїнського форуму військових письменників, що стали почасти хронологією пекельних місяців 2022 – 2023 років. Збірник «#Голоси. Антологія військових письменників» ‒ це унікальне і значуще видання, яке зібрало в собі прозові та поетичні твори військових письменників, творчість яких є не лише художнім відображенням війни, а ще їх рефлексією, осмисленням війни через власний досвід.
17 жовтня, у рамках всеукраїнського туру, присвяченому презентації збірки «#Голоси. Антологія військових письменників» до нашої бібліотеки завітали упорядниця видання та засновниця Всеукраїнського форуму військових письменників Тетяна Пилипець та письменниця Ольга Криштопа, які і були модераторами заходу.
Від Тетяни Пилипець ми дізналися багато цікавого про авторів антології. Впродовж заходу звучали «голоси» військових письменників: Олександра Терещенка, Володимира Короті, Василя Піддубного, Anatoliy Anatoliy (цей автор представлений в книзі під псевдонімом, оскільки він розвідник), Юрка Костишина – їх твори читали Тетяна Пилипець і Ольга Криштопа. Пані Ольга порадувала і своїми віршами, які знайшли щирий відгук в аудиторії.
У чому ж полягає унікальність «#Голосів»? Це, насамперед, автентичність та щирість, з якими автори діляться своїми переживаннями, думками та спогадами. Кожен твір у книзі є своєрідним фрагментом мозаїки, яка складає цілісну картину подій та емоцій військового часу. Книга виконує важливу суспільну функцію ‒ вона допомагає зрозуміти, що відчувають люди, які опинилися в епіцентрі війни, через їхні власні слова. Це особливо важливо для самих авторів, які можуть через творчість знайти підтримку в спільноті однодумців. Окрім художньої цінності, #Голоси мають і велике історичне значення. Це справді безсмертні твори, які створені під час історичних подій нашої держави!
Дуже вдячні нашим гостям за прекрасну презентацію та подаровані бібліотеці книги: поетичні збірники Л. Бенедишина «Кульбабове віче», «Трійчастим нервом», «Дарунок Сізіфа», О. Криштопи «Ключі», Р. Дронюка «Дзиґарок» та прозові твори В. Короті «Роздуми фантома про державотворення», Т. Матвіїва «Мої думки», та книжку про Миколаївську Книжну Толоку Л. Хомчак «Будьмо ангелами одне для одного». Запрошуємо до відділу абонементу познайомитися з творами письменників-військових ближче.