Сьогодні, 19 листопада 2024 року, виповнюється 1000 днів від повно-масштабного вторгнення військ рф в Україну, яке стало продовженням окупації Автономної республіки Крим в лютому 2014 року та захоплення частини Донецької і Луганської областей навесні того ж року.
Вночі 24 лютого 2022 року очільник Кремля Володимир Путін оголосив про початок так званої “спеціальної воєнної операції”, яка мала на меті нібито “демілітаризацію та денацифікацію України”. Російська армія почала завдавати повітряних ударів по більшості регіонів України та розпочала масштабний наземний наступ з території рф, Білорусі, а також тимчасово окупованого Криму.
Початковий план агресорів передбачав швидке захоплення Києва і встановлення в Україні проросійського режиму. Проте, задум російського керівництва провалився, завдяки героїчним зусиллям захисників України і цивільних (волонтерів, рятівників, транспортників і багато інших, хто забезпечував оборонців) людей.
До сумнозвісної річниці, відділ абонементу підготував книжкову виставку «У серцях та книгах пам’ять про війну», на якій представлені книги про сучасну російсько-українську війну; це і чудові художні твори Сергія Деркача «На фронті спека. Можливий “Град”!», Віталія Запеки «Цуцик», «Герої, херої та не дуже», Євгенії Подобній «ЇЇ війна: 25 історій про сміливість, силу і любов», твори-хроніки подій Олени Максименко «Пряма мова. Хроніки захисту», Анатолія Дністрового «Битва за життя: щоденник 2022 року», історичне дослідження, в якому здійснено спробу осмислити сучасну війну «Українська пастка для російського Левіафана» істориків Алли Киридон та Сергія Троян, а також книги про окремі міста-герої України Ольги Воробйової «Рани землі Бучанської», Олександра Меньшова «Я, Фокс та окупація. Щоденник херсонця», Віталія Рогожі «Добрий вечір. Ми з України. Нескорений Миколаїв», Дарії Бури «Місто-герой Харків. 28 історій незламності» та інші книги. Крім того, бібліотекарі підготували виставку-інсталяцію, на якій можна побачити зображення 15 символів боротьби, що стали культовими та і сьогодні підтримують віру українців у Перемогу – це «Байрактар», «Привид Києва», «Паляниця і полуниця», «Червона калина», «Півник і шафа з Бородянки», «HIMARS», «Пес Патрон» тощо. А ще на виставці представлені світлини міст-героїв України до війни та після повномасштабного вторгнення.
Запрошуємо читачів до відділу абонементу ознайомитися з книжковою виставкою та виставкою-інсталяцією до річниці війни. І сподіваємося, що після 1000 днів важких випробувань, ми все ж таки стали ближче до омріяної Перемоги.