Українські закони на захисті здоров’я

3 квітня в бібліотеці відбулося засідання лекторію «Молодь і право», приурочене до Всесвітнього дня здоров’я, який відзначається 7 квітня. Під час заходу за допомогою Катерини Пільгуй, фахівця Головного управління юстиції у Кіровоградської області, учні розглядали юридичні питання, пов’язані із захистом здоров’я.

«Всі погодяться з тим, що найважливішим благом для кожної людини є здоров’я, її та її близьких» – розповідала К.Пільгуй. Ця позиція відповідає менталітету та моральним засадам українського суспільства. А Конституція України закріпила її на нормативному рівні, визнавши життя і здоров’я людини найвищими моральними цінностями.

Забезпечити збереження цих соціальних цінностей можна, гарантувавши право на охорону здоров’я. Воно є одним із конституційних прав людини і громадянина, передбачених ст. 49 Основного Закону, відповідно до положень якої кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування, а охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. Право на охорону здоров’я детально прописане в «Основах законодавства України про охорону здоров’я» (Закон України від 19.11.1992 року).

Так, кожний громадянин України має право на охорону здоров’я, що передбачає: достатній життєвий рівень, безпечне для життя і здоров’я навколишнє природне середовище, санітарно-епідемічне благополуччя території і населеного пункту, де проживає громадянин, кваліфіковану медико-санітарну допомогу, достовірну та своєчасну інформацію про стан свого здоров’я і здоров’я населення, у тому числі існуючі і можливі фактори ризику та їх ступінь, участь в обговоренні проектів законодавчих актів і внесення пропозицій щодо формування державної політики в галузі охорони здоров’я та ін.

Під час лекторію учні також могли дізнатися про українське законодавство щодо вживання алкогольної та тютюнової продукції.

Учні задавали питання, на які одержали змістовні відповіді і наприкінці заходу одержали буклети громадської організації ТІМО «Відкриті двері» с порадами, як припинити курити.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
487 Переглядів
Вибрати мову сайту »