Лялька-мотанка

В обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка 11-го травня відбулося чергове засідання студії творчого настрою «фАРТ». Цього разу, з нагоди Дня матері, учасники засідання навчалися створювати ляльки-мотанки під керівництвом майстрині Ірини Сененької.

Мотанка (лялька-мотанка, ку́кла) — зроблена з тканини вузликова лялька. Назва походить від українського слова “мотати”. Вважається, що у давнину мотанки виконували функцію сакральних оберегів. Існує безліч різновидів мотанки.

Цього разу учасники студії «фАРТ» виготовляли вепську ляльку-мотанку та ляльку-пеленашку.

Вепська лялька – це образ одруженої жінки, символ благополуччя та добробуту. Виготовляють її з клаптиків зношеного одягу. При виготовленні ляльки не можна користуватися голками та ножицями. Тканину рвуть і зв’язують нитками чи стрічками. Також ні в якому разі не можна малювати обличчя, вважається, що через очі передаються негативні емоції. Характерною деталлю для вепської ляльки є наявність великих грудей, що символізують нагодовану і здорову дитину.

Лялька-пеленашка – це перший оберіг немовляти. Його кладуть у колиску новонародженій дитині. Вважається, що він захищає малюка від хвороб та злих духів. Лялька має вигляд сповитої дитини.

Лялька-мотанка несе в собі тепло людських рук, любов і турботу, з якою створена.

[object Object]
358 Переглядів
Вибрати мову сайту »