Кіномистецтво Олександра Довженка

10 вересня 2014 року виповнилося 120 років від дня народження видатного українського письменника та кінорежисера Олександра Петровича Довженка. Він є одним із основоположників національного кінематографа. До цієї дати у відділі мистецтв було оформлено книжкову виставку «Кіномистецтво Олександра Довженка» та проведено захід «Довженкові обрії».

Сучасники режисера стверджували, що ніхто не бачив О. Довженка байдужим, пасивним або ж спокійним і розслабленим, він завжди був у творчому пошуку, умів розповіддю захопити слухачів, був надзвичайно артистичною натурою. Його називали «живим акумулятором ідей».

За своє творче життя О. Довженко поставив 14 ігрових і документальних фільмів, написав 15 літературних сценаріїв та кіноповістей, дві п’єси, автобіографічну повість, понад 20 оповідань і новел, ряд публіцистичних статей і теоретичних праць, присвячених питанням кіномистецтва. Його кінопоеми «Звенигора» та «Арсенал», кіноповість «Земля» були визнані світовою кінокритикою шедеврами світового кінематографа, а Довженко – першим поетом кіно.

Низку кіноповістей Олександра Петровича було екранізовано після його смерті: «Повість полум’яних літ», «Поема про море», «Зачарована Десна».

На книжковій виставці «Кіномистецтво Олександра Довженка» представлені книги, в яких можна знайти біографію митця, інформацію про становлення його як режисера.

На виставці також представлені вислови Довженка про життя та мистецтво, спогади відомих людей про кінорежисера.

Бажаючих ознайомитися із виставкою, чекаємо у відділі мистецтв.

[object Object]
443 Переглядів
Вибрати мову сайту »