День краєзнавства «Кіровоградщина – наша гордість, наша слава»

До святкування 260-річчя від дня заснування міста Кіровограда в бібліотеці 16 вересня пройшов День краєзнавства на тему: «Кіровоградщина – наша гордість, наша слава». Основною метою Дня стала популяризація краєзнавчої літератури, поглиблення знань з історії та культури рідного краю.

Засідання круглого столу «Чи потрібні нам знання з історії рідного краю?!» провели бібліотекарі відділу популяризації книги разом з працівниками Державного архіву Кіровоградської області. Фахівці ставили за мету: залучення молоді до вивчення історії, культури українського народу; утвердження національної самосвідомості, патріотизму молодих громадян; виховання любові до рідного краю.

У заході брали участь:

– директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бабенко Олег Олександрович;

– головний спеціаліст сектору спеціального зберігання та страхового фонду документації Державного архіву Кіровоградської області, член обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслужений працівник культури України Петренко Іван Данилович;

– член Національної спілки краєзнавців України Шепель Федір Олександрович;

– старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти комунального закладу «Кіровоградський інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», кандидат історичних наук Митрофаненко Юрій Станіславович;

– завідувач науковою редакцією комунальної установи «Кіровоградське обласне відділення пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України»», старший науковий співробітник відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Шевченко Борис Леонідович;

– член Національної спілки краєзнавців Даценко Василь Всеволодович;

– кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Шевченко Сергій Іванович.

Учасники круглого столу також переглянули виставку матеріалів та документів з фондів Державного архіву Кіровоградської області та обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М.Бойченка.

А у відділі популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді оформлено книжкову виставку «Пишайся рідним містом», яка знайомить із найцікавішими надходженнями краєзнавчої літератури.

Протягом дня у відділі абонементу проводилася краєзнавча лотерея «Від Єлисаветграду – до Кіровограду», присвячена історії виникнення міста, пам’яткам архітектури тощо.

Живий інтерес користувачів бібліотеки викликали слайд-бесіди «Історія в кожному імені» та «Подорож у часі: архітектура старого Єлисаветграда».

Викладка літератури «Нові краєзнавчі видання» та індивідуальні консультації біля ДБА бібліотеки на тему «Як знайти літературу по краєзнавству в каталогах та картотеках» задовольняли самих вимогливих користувачів бібліотеки.

Родзинкою Дня краєзнавства став бібліографічний покажчик «Лауреати обласної літературної премії ім. Є. Маланюка». Це вже четвертий випуск даного видання і на сьогоднішній день – єдиний в області з цієї тематики.

Видання присвячене письменникам Кіровоградщини, відзначеним найвищою обласною літературною нагородою протягом 2012-2013 рр.

З повним текстом бібліографічного покажчика можна ознайомитися на сайті у розділі «Наші видання. 2014». Попередні випуски покажчика видавалися у 2009 та 2012 роках. Повні тексти творів у хронологічному порядку та за номінаціями розміщені у розділі «Краєзнавство. Література. Премія Є. Маланюка».

Бібліотекарі – володарі безцінних книжкових багатств, як ніхто інший обізнані з друкованими джерелами, у яких висвітлено краєзнавчі аспекти краю. Тому, протягом Дня краєзнавства вони запрошували учасників заходів більше читати, у т. ч. краєзнавчу літературу, частіше відвідувати бібліотеку, щоб бути ерудованими, знати, на якій землі живемо, і вміти розповісти про свій край.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
2 978 Переглядів
Вибрати мову сайту »