Робімо добрі справи разом!

18 вересня 2014 року Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. О.М.Бойченка планувалось проведення щорічного Фестивалю молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Нові часи – нові герої». Нажаль, у зв’язку з військовими діями на сході країни в місті було оголошено траур. Тож ми вирішили скасувати проведення Фестивалю і замінити його акцією вшанування пам’яті загиблих героїв та підтримки кіровоградських воїнів, що знаходяться в зоні АТО.

Акція була спрямована на патріотичне об’єднання українців та допомогу кіровоградцям, що знаходяться в зоні АТО. Особливо приємно, що всі учасники запланованого Фестивалю з розумінням поставилися до зміни формату заходу та не відмовились від участі в акції.

Ми висловлюємо слова вдячності нашим партнерами, завдяки яким цей захід відбувся – Управлінню у справах сім’ї та молоді Кіровоградської ОДА; обласному центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»; ковзанці «Слайз» та фірмі «Ласка». Особливу ж подяку ми висловлюємо народному депутату України Андрію Табалову, який не лише допоміг у проведенні акції, але й особисто її відвідав та долучився до кожної соціальної ініціативи.

З метою вшанування пам’яті загиблих героїв на вулиці Дворцовій, біля приміщення бібліотеки, було облаштовано інформаційний майданчик. Тут ми представили кіровоградцям фотовиставку проекту «Миті війни: родинна пам’ять живе», книжкову виставку «Одна Батьківщина і двох не буває». Особливою увагою користувалась фотовиставка «Нові часи – нові герої», на якій розміщені фото загиблих кіровоградців, які брали участь в антитерористичній операції на сході країни. Ця виставка не залишила байдужим жодного кіровоградця, що проходив в цей день вулицею Дворцовою, адже це стало іще однією можливістю віддати шану загиблим героям.

У приміщенні бібліотеки ми влаштували територію патріотизму та творчості.

Особливістю акції стала підтримка наших хлопців, що знаходяться в зоні АТО. Завдяки участі в акції представників громадської організації Народна самооборона «Кіровоград» та громадської ініціативи Армія SOS усі бажаючі могли пожертвувати кошти, принести речі, які потрібні хлопцям – продукти харчування та засоби особистої гігієни.

Майже кожен відвідувач долучився до цієї необхідної справи. Бібліотекарі облаштували майстерню «Подаруй листівку воїну», де кожен бажаючий міг створити та підписати листівку хлопцям. Усього було зібрано близько 100 листівок, які ми передали представникам громадської ініціативи Армія SOS.

Протягом акції в бібліотеці працювала велика кількість цікавих майстер-класів, особливістю яких було поширення патріотизму через українське народне мистецтво. Зокрема, студенти фізико-математичного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка навчали плести патріотичні браслети та презентували велику виставку власних поробок.

Долучилися до участі в акції священники та волонтери молодіжного та соціального відділів Кіровоградської Єпархії Української Православної Церкви. На початку акції отець Діонісій Буренко провів спільну молитву за Мир в Україні. Отець Андрій Бобрик разом з волонтерами церкви навчали створювати українську символіку з солоного тіста. Також вони облаштували майданчик патріотичного розпису, який користувався надзвичайним попитом серед молоді.

Учні Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування також вражали відвідувачів. Дівчата навчали створювати справжні українські віночки зі штучних квітів, патріотичні прикраси для одягу. Вони презентували власні поробки виготовлені в різних техніках – панно з квітів, картини та віночки. Особливою ж популярністю користувалася виставка «Українські смаколики» – тут можна було не лише помилуватися традиційною випічкою, але й поласувати смачними пиріжками та тістечками.

Працівники бібліотеки разом з гостями створювали магніти з українською символікою. А кіровоградські майстрині Світлана Пасашкова та Віра Залізняк навчали виготовляти обереги та ляльки-мотанки в українському стилі. До речі, більшість з цих виробів вони також передали волонтерами для наших хлопців у зону АТО..

Долучились до участі в заході і представники Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Кіровоградській області. Протягом дня вони проводили роз’яснювальну роботу серед молоді стосовно того, як треба себе поводити в надзвичайних умовах. Вони презентували виставку вибухонебезпечних предметів; усі бажаючи мали можливість приміряти бронежилет та каску.

У рамках акції особливу увагу ми приділили темі єдності України. Саме тому, протягом дня, проводились заходи зі спільної, об’єднуючої творчості. Разом з гостями бібліотеки ми працювали над створенням спільного українського рушника «Україна – єдина країна» та виготовленням вінка-оберега для України.

Акція залишила по собі приємні враження та відчуття того, що ми усі разом зробили гарну справу. Підтвердженням цієї думки став пост Оксани Червоної, представниці громадської ініціативи Армія SOS в мережі Фейсбук: «Хочу рассказать вам про сегодняшнее мероприятие, проведенное библиотекой им. Бойченка. Много позитивных эмоций, которые сейчас ценю на вес золота.

1.Мастер-классы. Проведены опытными мастерами и их учениками. Любой желающий получал шанс почувствовать себя умельцем :))) Фотки прилагаются. 2. Все буквально пронизано патриотизмом. Не фальшивым, не показным, а настоящим, из самого сердца.

3. Для наших защитников мне передали очень много писем, открыток, кукол, сделанных с такой любовью, с таким теплом, что искры летят.

4.Работники библиотеки передали нам тоже ящик собранных ими продуктов, лекарств и др.

5.Школьники, студенты, просто посетители, каждый старался что-то передать военным.

6. Собрали 740 грн., таких необходимых для армии.

Спасибо организаторам и всем,кто принял участие, было здорово».Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/ch1091c002/www/lib.kr.ua/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/layout.php on line 15

[object Object]
219 Переглядів