30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. Це особливе свято для кожної бібліотеки та її користувачів. Саме тому бібліотекарі нашої книгозбірні, як завжди, відзначали це свято разом з улюбленими читачами.
З самого ранку в бібліотеці панував гомін. Це відбувалося не просто так, адже в ній було оголошено День відкритих дверей! Тобто усі відвідувачі могли записатися до книгозбірні абсолютно безкоштовно! Охочих стати читачами найкреативнішої бібліотеки виявилося чимало, тож можемо привітати більше 500 молодих кіровоградців, що отримали цього дня читацькі квитки від нашої книгозбірні.
Для тих, хто мало знайомий з історією старовинної будівлі бібліотеки та її структурою, протягом дня проводились цікаві екскурсії. Тож сподіваємось, що найближчим часом, ніхто не блукатиме бібліотекою в пошуках потрібного відділу.
Для найдопитливіших працювали виставки нових надходжень та проводились цікаві тематичні заходи – тренінг «Вчимося правильно спілкуватися», відео-подорож «Прогулянка вулицею Дворцовою», мультимедійний журнал «Знай свій край» та інші.
Головною подією цього дня стала загальнобібліотечна акція голосних читань віршів Т.Г.Шевченка. Організаторами заходу виступили КЗ «обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського», обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка та обласна бібліотека для дітей ім. А.П. Гайдара. В рамках акції усі бажаючи мали змогу прочитати вірші поета – на пам’ять, з книги, планшету, смартфону, тощо. Меседж голосних читань: «200 років – 200 секунд».
На відкриття заходу завітали В. Животовська, директор департаменту культури, туризму і охорони культурної спадщини Кіровоградської ОДА, Г. Клочек, доктор філологічних наук, професор Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка та В. Смотренко, історик та краєзнавець.
Також відвідувачі мали змогу переглянути виставку дитячих малюнків учнів Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О.О. Осмьоркіна «До України серцем пригорнуся» та унікальну книжкову виставку «Шевченкова криниця у віках». На виставці були представлені різні видання «Кобзаря» з фондів обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М.Бойченка та обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.
Найактивніших відвідувачів ми залучали до створення інтерактивної дошки «Нас єднає Тарасове слово». Усі бажаючі пригадували рядки з творів Шевченка та залишали їх на плакаті. Цікаво, що жоден рядок не був повторений двічі, а це свідчить про те, що кіровоградці, від найменших до найстарших, чудово знають творчість Кобзаря.
Свято минуло, залишивши по собі цілу купу приємних спогадів та гарних вражень, які будуть супроводжувати нас до наступного свята.