Торгівля людьми: це може трапитися з кожним

16 жовтня працівниками відділу популяризації книги для студентів Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки проведено чергове засідання лекторію «Молодь і право» «Торгівля людьми: порушення законодавства».

На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми (особливо жінками) стала надзвичайно актуальною для нашої держави. У всьому світі торгівля людьми вважається одним із найтяжчих злочинів проти особи. Виходячи із того, що тема особливо важлива для молоді, на засідання запрошено начальника Кіровоградського міського управління юстиції Гуріну Людмилу Василівну.

Зустріч розпочалася переглядом відеофільму «Правда про торгівлю людьми», який дав можливість учасникам скласти загальне враження про торгівлю в цілому та познайомитися з окремими ситуаціями, коли жертвами різноманітних методів та форм експлуатації стають жінки.

Людмила Василівна розкрила поняття «торгівля людьми», а також наголосила, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість та безпека визнаються в Україні соціальною цінністю (ст. 3 Конституції України), тому держава зобов’язана всіма доступними засобами та можливостями захищати особу.

Під час спілкування з студентами були визначені ознаки торгівлі людьми: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.

Відповідаючи на запитання учасників, Гуріна Л.В. не тільки пояснила соціально-економічні, правові та організаційні чинники, які використовуються під час торгівлі, а також на конкретних прикладах показала, до чого може привести безпечність чи безвідповідальність молодої людини.

Наша країна працює для запобігання торгівлі людьми. Але ми самі, кожна людина, повинні бути обачними та обережними.

Кожен учасник отримав пам’ятку « Торгівля людьми: це може трапитися з кожним» та листівку-рекомендацію щодо запобігання торгівлі людьми. Студенти познайомилися із літературою, яка була представлена на книжковій виставці «Протидія торгівлі людьми».

Подбайте про власну безпеку заздалегідь. Дізнайтеся про свої права під час навчання, роботи, подорожі чи життя за кордоном.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
362 Переглядів
Вибрати мову сайту »