Навчання в школі інформаційного комфорту

20 листопада відбулися навчання у Школі інформаційного комфорту на тему «Інформаційний потенціал та можливості ОЮБ ім. О.М.Бойченка. Електронний каталог бібліотеки». Цього разу її слухачами стали студенти першого курсу Кіровоградського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв, які познайомилися з інформаційним потенціалом бібліотеки, її можливостями та перспективами розвитку. Відвідувачі дізналися про направлення роботи кожного відділу бібліотеки, познайомилися з роботою клубів та об’єднань, книжковими виставками та виставками творчих робіт користувачів. Особливо зацікавила слухачів школи розповідь про приміщення юнацької бібліотеки, яке є пам’ятником архітектури кінця 19 століття.

Сучасні бібліотеки є універсальними банками інформації, які складаються з багатьох структурних підрозділів . Не розгубитися у великій кількості документів завжди допомагали каталоги. Як правило, після одержання читацького квитка користувач прямує саме до каталогів. Зараз маємо альтернативу картковим каталогам – електронні бази даних. Саме про це йшла мова у другій частині занять.

Особливу увагу було приділено знайомству з електронним каталогом ОЮБ ім. О.М.Бойченка, його складовими та інформаційно-бібліотечною програмою ІРБІС. Використання програми сприяє якісному та швидкому задоволенню потреб відвідувачів бібліотеки. Дружній інтерфейс, розрахований на користувача, що не володіє ніякими спеціальними знаннями, дає можливість швидко і самостійно знаходити потрібну інформацію.

Відвідувачі школи дізналися як скористатися електронним каталогом обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка навіть тоді, коли бібліотека не працює –достатньо зайти на її сайт і скористатися каталогом, де можна уточнити всі дані документу. Для цього використовуються тематичні словники програми. Також в каталозі вказано місце (структурний відділ) знаходження документу. Таким чином, користувач володіє всією необхідною інформацією про бажані книги, газети, ком пакт-диски тощо.

А наостанок студенти виконали практичні завдання по пошуку документів в електронному каталозі бібліотеки та позмагатися, хто швидше знайде потрібну інформацію.

 

[object Object]
290 Переглядів
Вибрати мову сайту »