Мудра поведінка під час конфлікту

25 листопада відбулося чергове засідання школи доброти «Добро починається з тебе». Для учнів ЗОШ №4 було проведено лекцію-тренінг «Від конфлікту до згоди». Конфлікт існує відтоді, відколи існує дві думки. Кожна людина індивідуальна, зі своїми бажаннями, потребами, прагненнями. А якщо прагнення однієї людини заважають реалізації бажань іншої, то, відповідно, виникає конфлікт.

Підлітки не завжди можуть мирно вирішувати конфлікти. Тож, на занятті учасники спільно визначали, що таке конфлікт, його причини. Виконуючи вправу «Асоціація», в ході обговорення проблеми, вони дійшли до висновку, що розбіжність цілей, бажань, оцінок, неповага до інших, невміння спілкуватися і призводить до суперечностей. Найчастіше конфлікти серед учнів відбуваються в школі, тому що однакових дітей не буває. Конфлікт може статися через неспівпадання інтересів, поглядів, вподобань.

Учасникам були запропоновані конфліктні ситуації, які вони аналізували та пропонували власні варіанти вирішення проблеми. Підводячи підсумки тренінгу, були складені правила поведінки, виконання яких допомагає не провокувати конфлікти.

Підлітки зрозуміли, що будь-який конфлікт, як і хворобу, легше попередити, ніж лікувати. Потрібно бути ввічливими та пам’ятати, що всі люди більш прихильно приймають позитивну інформацію, а не негативну, яка часто призводить до конфліктних ситуацій. Хорошим засобом попередження конфлікту служить уміння слухати співрозмовника. Поспішно кинуте слово може зіпсувати стосунки в родині, з однокласниками, друзями, однолітками. Вирішили стримувати свій гнів, адже хвилинний спалах не вартий довгої сварки.


Loading image...
[object Object]
269 Переглядів
Вибрати мову сайту »