І ще раз про вихованість

«Добрими манерами володіє той, хто найменшу кількість людей ставить у незручне становище», – стверджував Джонатан Свіфт. Цей вислів став епіграфом до підсумкового засідання Школи доброти «Добро починається з тебе», яке провели 16 грудня працівники відділу популяризації книги. Протягом року учасники Школи вчилися розуміти різницю між словами, що розпалюють конфлікт чи спонукають об’єднатися; словами, які не дозволяють поміркувати та зосередитися, та словами, які розвивають бажання більше дізнатися, толерантно спілкуватися, бути добрими та ввічливими.

Бесіда-тренінг «Секрети вихованої людини» розпочалася спілкуванням бібліотекаря із учнями про виховану людину, та якими ж секретами вона володіє, щоб культурно себе поводити. Аналізуючи думки учасників, дійшли до висновку, що вихована людина – це особистість, яка хоче і вміє жити в гармонії з собою та оточуючими.

У ході бесіди сформулювали правила ввічливості. Однією із рис вихованої людини є гарні манери. Для чого, власне, вони потрібні? Що лежить в основі керівництва для набування гарних манер? Чи це просто збірник правил, «рецептів» поведінки, повчань, які важко всі запам’ятати? Учні наголосили, що в основі гарних манер лежить одне – турбота про те, щоб людина не заважала іншій людині, щоб усі разом почували себе добре.

Під час заходу виконувались різноманітні завдання. Так, виконуючи вправу «Зворотний зв?язок», потрібно було закінчити речення «Вихована людина завжди…». У вправі «Як би ти вчинив?» пропонувалися ситуації, які необхідно інсценізувати, а потім проаналізувати дії підлітків. Поведінку людини найбільш яскраво характеризує народна мудрість, до якої звернулися під час виконання наступного завдання, коли із різних слів складали прислів?я.

Вихована людина не має таємниць чи будь-яких секретів ввічливості. Вона намагається поводити себе так, щоб від життя отримувати задоволення і насолоду, і щоб люди, які знаходяться поруч із нею, також відчували себе комфортно і затишно. Вирішили поважати один одного, ставитись до людей так, як би хотіли, щоб ставилися до вас. Поступатися місцем у транспорті, вітатися з сусідами, бажати знайомим гарного дня чи просто посміхатися перехожим.

Даруйте людям ввічливі слова, діліться своїм щастям і гарним настроєм, і в нагороду ви справді побачите добру посмішку на кожному обличчі!


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
458 Переглядів
Вибрати мову сайту »