Анатолій Каретний – людина і поет

На останнє засідання 2014 року літературного клубу «Ліра», 18 грудня завітав місцевий поет Анатолій Каретний. Автор презентував свою збірку віршів “Гравитация любви”.

Поезія Анатолія Каретного – це своєрідний щоденник душі поета, в якій інтимна лірика ілюструється хвилюючими спогадами, пристрасними монологами і роздумами про вічну загадку любові. Остання книга автора написана на одному подиху, а всі вірші, як тихі струмочки, що зливаються в одну широку і повноводну ріку.

Охарактеризував творчість автора свого часу член Спілки письменників України Валерій Гончаренко. Так у книзі “Гравитация любви” про вірші А. Каретного він зазначив: «Про що б не писав Анатолій, він не зриває голос до пафосного крику, а намагається говорити з читачем мовою чутливого серця, ніби запрошуючи його до своєрідного діалогу двох сучасників, яким болять трагічне минуле, непересічне сьогодення і невідоме майбутнє рідного народу, своєї Батьківщини. Автор відвертий, але не брутальний, ніжний, але не альбомно сентиментальний, іноді іронічний, але не злостивий».

Автор не лише розповів про свою творчість, а і зачитав власну поезію, зокрема — вірш «Судьба»:

Движенье по наклонной, по прямой,

Колени сбиты, кров из-под ногтей…

Но не желаю я судьбы иной,

И я не знаю лучших в мире дней.

Как сладок миг удачи! Но порой

И неудача огненным крылом

Обрушится и день продлит с тобой,

Наполнит душу для борьбы добром.

Загалом літературний захід відбувся в душевній атмосфері. Юні поети теж читали свої вірші та розповідали про свою творчість.

[object Object]
1 350 Переглядів
Вибрати мову сайту »