Масляна весну закликає!

Масляна – це не лише привід попоїсти млинців, а й можливість більше дізнатись про вірування, традиції та обряди свого народу.

Звичай відзначати Масляну виник задовго до хрещення Русі-України і символізував проводи зими та зустріч із весною. Що ж це насправді: пережиток язичництва чи православні свята напередодні Чотиридесятниці?

Минулого тижня учні кіровоградських шкіл мали нагоду, разом із бібліотекою, повернутись на тисячоліття назад та уявити себе українською молоддю тих часів. Школярі змагались у різноманітних конкурсах: кидали на влучність сніжки з паперу, кусали млинець, вчилися пеленати колодку, заплітали стрічки. Та найбільше вразив викуп колодки, де юнаки та дівчата демонстрували свої таланти.

Учні СЗШ №6 співали гімн, розповідали вірші про Україну; учні СЗШ №14 танцювали гопак, читали вірші Т. Г. Шевченка; школярі спеціальної школи №1 згадали колядки, а учні ЗОШ №7 проспівали гімн своєї школи.

Багата талановитими дітьми наша земля. Про те, як це відбувалось, можна довідатись, переглянувши світлини з фоторепортажу.


35 Переглядів