Чорнобильська катастрофа. Що ми дійсно знаємо?

Під такою назвою 22 квітня пройшло чергове засідання клубу «Профі». На зустріч було запрошено інженера з ядерної енергетики Трапезнікова Павла Олександровича.

Павло Олександрович з 1979 по 1986 роки працював оператором на Чорнобильській АЕС. Гість розповів учасникам зустрічі, що планова зупинка ядерного реактора проводилася на АЕС двічі на рік, і все завжди було в нормі. А от 26 квітня о 1-й годині 23 хвилини це призвело до вибуху, хоча реактор і працював не на повну потужність.

Перші тридцять осіб ліквідаторів аварії на ЧАЕС – а це були пожежники, всі загинули протягом травня місяця. Приклад яскравого, героїчного і короткого життя та подвиг всіх Героїв Чорнобиля, гідний вічної пам’яті, захоплення й глибокої пошани поколінь.

Мешканці міста Прип’ять були евакуйовані 26 квітня за лічені години, але додому вони так і не повернулися. В багатьох містах є «чорнобильські будинки». Є два і в Кіровограді, це район вулиці Попова.

Запитання учасників зустрічі були самі різноманітні: про причини ядерної катастрофи, про те, як вдалося перебороти наслідки ядерного випромінювання, про перші години ліквідації аварії.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
348 Переглядів
Вибрати мову сайту »