Обмін досвідом по бібліотечному!

З 14 по 15 липня у м. Києві програмою «Бібліоміст» було організовано тренінг для бібліотечних фахівців «Обмін досвідом: Надання послуг для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)». Приємно, що до переліку тридцяти переможців конкурсу для бібліотекарів публічних бібліотек України на участь у дводенному тренінгу з обміну досвідом з надання послуг ВПО ввійшла Юлія Абрамова – бібліотекар відділу сприяння технічній творчості молоді.
На початку, із вітальними словами до учасників звернулась Марія Григорівна Височанська, начальник відділу бібліотек та читання Міністерства культури України, яка розповіла про нагальні питання в бібліотечній справі.
Подальша робота була присвячена таким питанням:

  • відповіді бібліотек на сучасні виклики (фасилітація та індивідуальна, групова робота з узагальнення досвіду надання послуг ВПО);
  • активізація цільової аудиторії: підходи до залучення (групові завдання, напрацювання технік та інструментів);
  • особливості роботи з ВПО. Досвід ГО Wounded Warrior Ukraine;
  • навички фасилітації групової роботи та публічних заходів.

Участь у тренінгу дала можливість поділитись досвідом активної роботи нашої бібліотеки із ВПО, а саме – розповісти про безкоштовні послуги для переселенців, надання консультацій з різних питань, залучення до участі у засіданнях студії творчого настрою «фАРТ» та інших заходах. Також, залучення ВПО до різних видів навчання на курсах комп’ютерної грамотності, що проводяться у бібліотеці за сприяння програми Майкрософт та курсів із цифрової фотозйомки.
Цікавим було знайомство з досвідом роботи Запорізької, Дніпропетровської та Луганської областей, оскільки вони знаходяться в безпосередній близькості із зоною проведення АТО.
Варто зазначити, що завдяки роботі тренерів – Інні Терещенко та Максиму Єлігулашвілі тренінг був побудований на інтерактивних вправах, груповій роботі та позитиві.
Дякуємо програмі «Бібліоміст» за чудову організацію, а всім учасникам за цікаві ідеї та чудовий настрій.


[object Object]
297 Переглядів
Вибрати мову сайту »