Карпенко-Карий

22 вересня для студентів Кіровоградського машинобудівного коледжу КНТУ у відділі мистецтв відбувся вечір-зустріч «Сцена – мій кумир, театр – священний храм для мене», присвячений 170-ій річниці від дня народження І. К. Карпенка-Карого, драматурга, актора, режисера, громадського та театрального діяча.

На заході була присутня Лісняк Катерина Євгенівна – директор Кіровоградського міського літературно-меморіального музею І. К. Карпенка –Карого. Катерина Євгенівна розповіла про нащадків Івана Карповича, показала родинні фотографії, які надіслали родичі драматурга, що проживають у Чехії.

Працівники бібліотеки ознайомили студенів із біографією письменника, показали фрагменти фільму про життєвий і творчий шлях І. Карпенка-Карого.

Іван Карпенко-Карий є знаковою постаттю української культури кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Його творчість, як зазначав Іван Франко, «…наповнює нас почуттям подиву його таланту. Обняти такий широкий горизонт, заселити його таким множеством живих людських типів міг тільки першорядний поетичний талант і великий обсерватор людського життя».

Іван Карпович любив грати головних героїв своїх п’єс. Улюбленими ролями були Мартин Боруля і Калитка.

Ні родинне життя, ні громадські справи, ані обов’язки служби ніколи не одривали серця й уваги Карпенка-Карого від театру. Український театр був його другою рідною домівкою, бажаним місцем відпочинку, радості.

[object Object]
609 Переглядів
Вибрати мову сайту »