VII-й Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Я – України син і щиро гордий цим!»

29 вересня вже всьоме Фестиваль молодіжної книги гостинно зустрічав гостей на вулиці Дворцовій. Цьогорічний Фест мав патріотичне спрямування та відбувся під гаслом «Я – України син і щиро гордий цим!». Програма Фестивалю була як завжди насиченою та різноманітною завдяки підтримці наших друзів та партнерів.

На відкриття Фестивалю завітали О. Олейнікова, заступник директора Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА; О. Літвінов, головний спеціаліст Управління молоді та спорту Кіровоградської ОДА; О. Семенчук, майор, заступник начальника по роботі з особовим складом та громадськістю Кіровоградського обласного військового комісаріату та протоієрей Д. Буренко, голова молодіжного відділу Кіровоградської Єпархії Української Православної Церкви. Вони сказали багато теплих слів про сам Фестиваль та привітали бібліотекарів з наступаючим святом – Всеукраїнським днем бібліотек.

Одразу після офіційної церемонії розпочав свою роботу «мистецький майданчик», де протягом 5 годин відбувалась надзвичайна програма. Тут молоді таланти Кіровоградщини демонстрували свої вміння – чудовий спів, артистичні танці, спортивні досягнення та бойові прийоми. Особливо вразили присутніх виступи Хореографічного ансамблю Baby-Art та вокального гуртка Навчально-виховного комплексу «Кіровоградського колегіуму», екзотичні танці від школи східних танців «Шакті», бойові мистецтва від майстрів УШУ, співочі таланти учнів та викладачів музичної школи №1 ім. Г.Нейгауза та акробатичні номери від учнів Спортивної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Надія».

Патріотичний настрій молоді підсилювали різноманітні майстер-класи та тематичні виставки, а створення спільного українського рушника в техніці торцювання «Україна – єдина країна» – об’єднувало спільною працею.

В рамках фестивалю діяла виставка світлин «Нові часи – нові герої»: з повагою та шануванням ставилися усі присутні до кіровоградців, які загинули в зоні АТО, захищаючи незалежність нашої держави.

Бібліотекарі спільно з волонтерами громадської ініціативи «Армія SOS» організували збір благодійної допомоги для кіровоградців, що знаходяться в зоні АТО. До нього приєдналися і представники ТМ «Alokozay-Tea». В рамках Фестивалю вони організували безкоштовну дегустацію чаю та активно закликали кіровоградців підтримувати наших воїнів. Всього протягом дня волонтерам вдалося зібрати 251 грн.

Протягом Фестивального дня працювало наметове містечко в якому кожен знаходив заняття до душі. Свої чудові поробки демонстрували майстрині громадській організації «Єлисаветградський узвіз» та клубу народних ремесел «Ниточка». Власні досягнення презентували учбові заклади міста – фізико-математичного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка та Вищого професійного училища №4. Учні Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування навчали створювати флористичні поробки та пригощали власноруч приготовленими пиріжками. Молоді майстрині професійного ліцею сфери послуг творили справжні дива для відвідувачів –робили патріотичний розпис нігтів та плели «креативні» українські коси.

Подбали організатори і про здоров’я та безпеку відвідувачів. В рамках Фестивалю усі бажаючі мали змогу пройти анонімне тестування на ВІЛ/СНІД та різні форми гепатиту від КЗ «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом», отримати безкоштовні засоби інтимної безпеки та лудриканти від обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД».

Представники Управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Кіровоградській області презентували виставку вибухонебезпечних предметів та провели пізнавальну програму «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

Для найменших відвідувачів та їх батьків працювала майстерня «Сонячного зайчика», де сам «Сонячний зайчик» разом з друзями розважав малечу, організувавши для неї цікаві майстер-класи та розвиваючі розваги. Доросла ж молодь могла погратися в настільні ігри в наметі Тайм-клубу «Берлога».

Але головне місце на Фестивалі належало книзі. Спеціальними гостями акції стали молоді письменниці Ольга Мігель та Світлана Ніколаєвська, які ділилися власною творчістю. «ФОП Власова О. В.» в рамках Фестивалю презентували новинки літератури та українськи бестселери. До уваги відвідувачів також були представлені численні тематичні книжкові виставки, працювала «читальна зала під відкритим небом».

Було підведені підсумки фотопроекту «Скажи, яку книгу ти читаєш, і я скажу – хто ти». Протягом фестивального дня тривало відкрите голосування за представлені світлини, тож в кінці дня ми відзначили переможця – Анну Матуляк, студентку Кіровоградського музичного училища. Анна разом з Павлом Кушнаревим (2-ге місце) та Марією Ніколенко (3-те місце) отримали призи від розважального клубу «Вельвет» та студії експрес-друку «ЯМайка».

Також традиційно, в рамках Фестивалю, відбулося нагородження переможців щорічного конкурсу «Моя улюблена бібліотека», який проводиться спільно з Кіровоградською дитячою художньою школою ім. О. Осмьоркіна. Учасники цьогорічного конкурсу малювали ілюстрації до улюблених книг. Переможці (Беспалова Марія – 1-е місце, Святенко Анастасія – 2-ге місце, Пташник Єва – 3-те місце, Бондар Андрій – 4-те місце) отримали чудові подарунки від партнеру бібліотеки – магазину «Kancler.com», а бібліотеці залишились на згадку чудові малюнки.

Фестиваль подарував безліч позитивних вражень як учасникам, так і гостям свята, яких протягом дня було понад 1,5 тисячі осіб. Він показав, що нам, українцям, є чим пишатися! Ми розумні, талановиті, креативні та товариські, а найголовніше – ми нарешті стали усвідомлювати себе українцями!


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
250 Переглядів
Вибрати мову сайту »