Школа інформаційного комфорту

26 жовтня відбулося чергове засідання у «Школі інформаційного комфорту».

Цього разу слухачі школи, а ними були студенти Кіровоградського інституту розвитку людини, ознайомилися з правилами бібліографічного опису творів друку, зонами бібліографічного опису, пунктуацією та скороченням слів, що використовуються у бібліографічному описі документів, основними функціями бібліографічного опису, а саме – ідентифікуючою, інформаційною та пошуковою, які пов’язані між собою та використовуються в різних видах бібліографічного опису.

Дізналися про національний стандарт ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання», який набув чинності 1 липня 2007 року і є базовим для системи стандартів, правил, методичних посібників зі складання бібліографічного опису. Присутні спробували самі складати бібліографічні списки літератури.

Друга частина заняття була присвячена пошуку необхідної інформації за темою в електронному каталозі бібліотеки, адже точність і повнота пошуку необхідної інформації в існуючому розмаїтті є одними з найактуальніших проблем сьогодення. Електронний каталог на сьогодні повністю замінив існуючу традиційну систему каталогів та картотек, оскільки на його основі комплексно здійснюється багатоаспектний пошук як за всіма елементами бібліографічного опису, так і за полями, що розкривають зміст документа.

Слухачі на практиці здійснювали пошук інформації за темою в електронному каталозі бібліотеки за різними полями: автором, назвою, предметними рубриками, персоналіями та ін.

На останок відвідувачі школи позмагалися на швидкість та якість пошуку джерел інформації за темою в електронному каталозі.

[object Object]
269 Переглядів
Вибрати мову сайту »