10 листопада в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся день інформації на тему «Караван книжкових новинок».
Інформаційний мікс був присвячений Дню української писемності та мови. Це свято щороку відзначається 9 листопада і було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року.
За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора Літописця – першого історика України-Русі, послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови.
Метою заходу було: залучення юнацтва та молоді до читання, формування їх читацьких інтересів та виховання культури читання; ознайомлення користувачів бібліотеки з новими виданнями сучасної, насамперед, української література; виховання любові та поваги до української мови, яка є однією з найдавніших мов світу.
Кожна бібліотека прагне до максимального розкриття змісту своїх ресурсів для користувачів. Дієвим засобом впливу на формування читацької уваги є книжкова виставка
Цього дня в читальній залі бібліотеки було оформлено цілий ряд книжкових виставок: «Йди в тисячоліття, рідна мово, до сердець і душ людських доходь», «Майстри коронованого слова», «Майстер клас починається з книги», «Бібліографічна мозаїка», «Подорож книжковим лабіринтом», «Книга: традиційна чи електронна? Вибір за тобою», «У вирі книжкових жахів, містики і пригод», «Твій фаховий журнал: перегорни сторінку». На них було представлено нові видання, які бібліотека отримала за останній рік: це і книги, і альбоми з мистецтва та рукоділля, електронні книги, періодичні видання, кінофільми. Бібліотекарі прагнули змінити формат книжкових виставок, щоб якомога краще розкрити їх зміст. Цьому сприяли незвичайність виконання, оригінальність ідеї, назва, що «чіпляє», не даючи пройти повз.
На виставках-інсталяціях, в якості ілюстративного матеріалу, були представлені художні аксесуари – це картини, ілюстрації, фотографії, колажі, плакати та декоративні елементи – драпірування, декоративні рослини, квіти, сувеніри. Таким чином працівники бібліотеки хотіли привернути увагу відвідувачів, адже, перш ніж познайомитися з книгами, вони звертають увагу на виставку в цілому. В цей день на виставках було представлено більше тисячі документів, від яких відвідувачі отримали справжню естетичну насолоду.
На ряду з цим впродовж дня молодь мала змогу відвідати ряд інформаційно-просвітницьких заходів
Так, учні гімназії-інтернату-школи мистецтв взяли участь у бібліотечному квесті «Мовний дивосвіт». Учасники створили п’ять команд та виконували різні завдання, відвідавши станції: «Історична», «Наукова», «Літературна», «Бібліографічна». Учні з цікавістю подорожували, а на заключному етапі змагань поділилися своїми враженнями. За підсумками перемогу здобула команда Рибчинської Діани.
А студенти Кіровоградського машинобудівного коледжу Кіровоградського національного технічного університету відвідали інформаційно-розважальний калейдоскоп «Книжковий арт: дивовижні витвори мистецтва з книг». Бібліотекарі розповіли про цікаві незвичайні книги: книги-скульптури Брайана Деттмера, дерев’яні книги, сендвіч-книгу, книгу-подушку, книгу-приправу. До «переродження» книг кожен з присутніх ставиться по-різному: одні із задоволенням розглядають нові шедеври, інші – заперечують «книжкове мистецтво», вважаючи, що література створена лише для того, щоб її читати. Але, незважаючи на таке неоднозначне ставлення, книжковий арт продовжує жити.
Цікаво та змістовно пройшов для учнів 8 класів гімназії ім. Т. Г. Шевченка мовний ілюзіон «Мова – диво інструмент», на якому школярі дізналися, як важливо берегти рідну мову, правильно нею спілкуватися, уникати використання суржику. На закінчення заходу бібліотекарі провели вікторину на знання рідної мови.
Для того, щоб дізнатися враження відвідувачів від побаченого та почутого, при вході до читальної зали було встановили «Валізу вражень», де усі бажаючий залишили свої враження. Ось декілька з них:
– «Бібліотекарі – молодці! Більше таких заходів. Браво!»
– «Супер! Бібліотека вражає своєю креативністю»
– «Вражаючі книжкові виставки. Неперевершені ідеї та елементи!»
– «Дуже класно!!! Супер!! Браво!»
– «Мені дуже сподобалося. Давно не бачив такої кількості книг!»
– «Дякую. Дуже все гарно. Бібліотекарі супер!»
– «Наша улюблена бібліотека – Ви клас! Як завжди на висоті!»
– «Виставки-інсталяції змістовні, цікаві, пізнавальні. Все чудово»
– «Велика різноманітність книг на будь-який смак. Дякую за хороші емоції!»
– «Змістовно провели час, дізналися багато нового»
На прохання користувачів виставки стоятимуть ще декілька днів.