Знай та реалізовуй свої права

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» та Всеукраїнського тижня права у відділі популяризації книги відбулося чергове засідання лекторію «Молодь і право» для учнів ЗОШ №4 на тему «Захист від усіх форм насильства» та правова вікторина «Правознавчий світогляд» на замовлення учнів НВК «Кіровоградський колегіум».

Засідання лекторію «Молодь і право» відбулися 4 та 11 грудня і проходили за участі провідних спеціалістів відділу правової роботи та освіти, реєстрації НПА та систематизації законодавства Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Піскун Віри Михайлівни та Стецюк Зоряни Богданівни. Віра Михайлівна розповіла про насилля в сім?ї, що проявляється через насилля над жінками та дітьми, про насилля на вулиці, що стається через непорозуміння та хизування між підлітками.

Учасники обговорили переглянуті фрагменти відеофільмів та прийшли до висновку, що кожна людина має права, зазначені в Конвенції ООН про права людини, які не мають порушуватись.

Також Віра Михайлівна роздала учням пам?ятки «Правила безпечної поведінки в інтернеті», телефони та адреси, за якими можна звернутися за допомогою або порадою та абетку виживання «Як запобігти насильству».

Зоряна Богданівна представила учасникам книжкову викладку на правову тематику з бібліотечного фонду управління юстиції та зробила короткий її огляд.

Працівники бібліотеки підготували для учасників заходу книжкову виставку «Закон і право для всіх єдині» та зробили її огляд.

Правова вікторина «Правознавчий світогляд» мала на меті вдосконалити знання про права та обов?язки дитини, адже від активної позиції молоді, від її захищеності та впевненості у завтрашньому дні залежить розвиток держави.

Вікторина включала в себе різнопланові завдання: учні називали позитивні якості громадянина України, презентували власні стін газети, аналізували ситуації на правову тематику, готували та демонстрували інсценізації, пов’язані із правовими ситуаціями.

Відповіді учасників коментували провідний спеціаліст відділу правової роботи та освіти, реєстрації НПА та систематизації законодавства Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Піскун Віра Михайлівна та заступник начальника Кіровоградського міського управління юстиції Литвин Світлана Павлівна.

Учасники з цікавістю виконували кожне задання та разом прийшли до висновку, що дитинство та юність – це особливий період, в який кожен потребує найбільшої уваги та захисту. Від ставлення до молоді, розуміння її проблем, стану охорони здоров’я залежить доля кожного і розвиток суспільства в цілому.


0
57 Переглядів