Чорнобильський пил на роки осідає

15 грудня з нагоди відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в бібліотеці відбулася зустріч з Павлом Трапезніковим. (З 1986 по 1988 рік з Кіровоградської області було призвано біля 15 тисяч людей на ліквідацію аварії на ЧАЕС).

Павло Олександрович Трапезніков працював оператором на 3 та 4 блоках ЧАЕС з 1979 року до 25 квітня 1986 року. З перших годин аварії брав участь у її ліквідації, був евакуйований зі станції 4 травня 1986 року. Продовжував свою трудову діяльність на різних атомних станціях.

На зустрічі були присутні старшокласники шостої школи та Педагогічного ліцею при Кіровоградському державному педагогічному університеті імені В. Винниченка.

Павло Олександрович на початку зустрічі розповів про перші години ліквідації аварії на ЧАЕС, про людські жертви, що спричинила аварія на четвертому енергоблоці. Також розповів про евакуацію 50-тисячного міста Прип’ять, про зони відчуження, про загальні масштаби та наслідки найбільшої техногенної катастрофи в історії людства.

Всі ці роки у Зоні відчуження працюють спеціалісти, проводяться екскурсії, експерименти, ведеться робота по зведенню чергового саркофагу над четвертим енергоблоком.

П. Трапезніков відповів на питання учасників зустрічі, яка ще раз нагадала про причини Чорнобильської катастрофи.


Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
264 Переглядів
Вибрати мову сайту »