Театр – храм душі

25 березня, напередодні Міжнародного дня театру, учасники клубу «Профі» змістовно провели час в чарівному приміщенні Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. Л. Кропивницького.

Свою неперевершену екскурсію Заслужена артистка України Валентина Литвиненко розпочала з ідеї створення приміщення першого українського професійного стаціонарного театру в місті Єлисаветграді. Полковник Тромбіцький довго подорожував Європою, і у Відні побачив те, що йому було потрібно – приміщення Віденської опери. Меценатом будівництва театру виступив відомий український драматург Михайло Старицький. І ось, вже більше чим півтора століття, радує око ця велична будівля, в якій і зараз високопрофесійний колектив дарує своєму глядачеві неповторні вистави.

На панно, яке прикрашає хол театру, в повний зріст зображені його засновники, перші актори та автори п’єс. У 1882 році саме на сцені першого професійного театру відбулася прем’єра «Наталки Полтавки» українського драматурга Івана Котляревського, скульптура головної героїні (автор кіровоградський скульптор Григорій Савченко) прикрашає фонтан на Театральній площі.

Головна особа в театрі це – актор. Але, щоб поставити п’єсу, передати дух епохи потрібна кропітка робота режисера-постановника і багатьох майстрів-професіоналів своєї справи: музикантів, артистів балетної трупи, художників, фахівців костюмерного, бутафорського та освітлювального цехів; не менш важливою є також робота бухгалтерії, пожежників, контролерів.

Валентина Іванівна провела майстер-клас з акторської майстерності та показала школярам атрибути і реквізити, які зазвичай використовуються під час постановки вистав.

Керівник клубу, Бондар Галина Павлівна, запросила всіх до бібліотеки, наголосивши, що з метою більш детального ознайомлення з історією першого українського професійного театру та його сьогоденням можна звернутись до книг та періодичних видань книгозбірні.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
444 Переглядів
Вибрати мову сайту »