За знаннями – до бібліотеки

21 квітня відбулося чергове засідання у «Школі інформаційного комфорту». Цього разу студенти Кіровоградського інституту розвитку людини познайомилися з довідково-бібліографічним апаратом (ДБА) бібліотеки. Вони дізналися, що довідково-бібліографічний апарат бібліотеки по праву вважається ключем до фонду документів, розкриваючи його склад і зміст в різних аспектах, а відповідні його частини служать таким же ключем до джерел, що знаходяться у фондах інших бібліотек або ж взагалі до світових інформаційних ресурсів, незалежно від місця їх зберігання. Цим визначається значення ДБА в діяльності бібліотек усіх типів. Довідкові видання досить різноманітні за своїм змістом і призначенням. Особливу цінність представляють універсальні енциклопедії та видання енциклопедичного характеру, різні типи і види словників, довідників та інших довідкових видань.

У сучасних умовах відкриті широкі можливості звернення до словниково-довідкових видань Інтернету. До них відносяться численні енциклопедичні та довідкові електронні видання та словники, розташовані на серверах по всьому світу. В мережі Інтернет представлено найавторитетніші джерела, причому користування ними в більшості випадків є безкоштовним.

Відвідувачі «Школи інформаційного комфорту» мали змогу познайомитися з усіма типами та видами довідкових видань і на практиці перевірити можливості їх застосування.

Особливу зацікавленість студентів викликало знайомство та пошук інформації в електронному каталозі бібліотеки, який дає можливість здійснювати швидкий і якісний пошук літератури за різними параметрами, як наприклад: автор, назва документа, рік видання, мова, вид документа та ін.

[object Object]
451 Переглядів
Вибрати мову сайту »