Міжнародний день сім’ї

20 вересня 1993 року, відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН, було запроваджено Міжнародний день сім’ї, який відзначається щороку 15 травня. Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї.

Сім`я завжди була і залишається берегинею людських цінностей, традицій та культури. З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство.

Тому союз сім’ї і держави – необхідна умова процвітання і добробуту його громадян. Благополуччя сім’ї завжди залишатиметься мірилом розвитку країни.

Жодна нація, жодне цивілізоване суспільство не обходилися і не зможуть обійтися без сім’ї. В Україні теж споконвічно складалися традиції, спрямовані на зміцнення сімейних, родинних зв’язків, відповідальності батьків за виховання дітей. Адже буде жити сім’я – буде жити й процвітати Україна!

Наша бібліотека також долучилася до відзначення Міжнародного дня сім’ї.

Зокрема, в рамках дня інформації на тему «Родинні скарби України» в бібліотеці проведено ряд різноманітних заходів, орієнтованих на сім’ю, збереження родинних традицій та вирішення сімейних проблем.

Так відвідувачам було запропоновано переглянути книжкові виставки: «Без сім’ї немає щастя на землі» та «Моя сім’я – найбільший скарб».

На виставці «Без сім’ї немає щастя на землі» у відділі абонементу представлені книги різного спрямування. Зокрема, законодавчі матеріали, психологія сімейних відносин, мистецтво спілкування з дітьми, художня література, як класична, так і сучасна. У цих книгах відображена вся сутність сімейного життя, особливість стосунків між чоловіком та дружиною, правила та норми щасливого шлюбу.

Книжкова виставка «Моя сім’я – найбільший скарб» відділу мистецтв була присвячена зображенню родини в роботах художників. Адже, багато з них писали картини, на яких приділяли увагу різним моментам із сімейного життя. На полотнах майстрів зустрічаємо і батьків з дітьми, і велику дружню родину за обіднім столом, і сім’ю на прогулянці тощо. Книжкова виставка була доповнена репродукціями картин відомих художників різних епох: Едгара Дега «Портрет родини Беллеллі», Тараса Шевченка «Селянська родина», Георгія Меліхова «Жінки однієї сім’я», Костянтина Ломикіна «Сім’я», Рембрандта «Сімейний портрет».

В цей день користувачі бібліотеки також мали змогу ознайомитися з новинками літератури, що можуть знадобитися у сімейному побуті; консервування, приготування їжі, в’язання, плетіння, поробки у стилі «хенд мейд» для всієї родини.

Усі бажаючі мали змогу поспілкуватися з однолітками, познайомитися з роботою відділів бібліотеки та відвідати цікаві масові заходи. Зокрема, для учнів Спеціальної ЗОШ №1 було проведено урок чуйності «Її руки пахнуть хлібом», на якому школярі не тільки дізналися про свята – День матері та Міжнародний день сім’ї, історію свят, а також складали вірші для мами, відгадували загадки та прислів’я, вчилися пришивати ґудзики, робити сувеніри для своїх мам.


53 Переглядів