Напередодні Дня міста, 15 вересня, в бібліотеці пройшов День краєзнавства на тему: «Наш край – історії скарбниця».
Основною метою Дня, як завжди, була популяризація краєзнавчої літератури, поглиблення знань молоді з історії та культури рідного краю, утвердження національної самосвідомості.
З краєзнавчою літературою цього дня знайомили книжкові виставки «Із історії рідного краю», «Землі ласкавої куточок милий» та викладка літератури з автографами «Книги з добрих рук».
Книжкову виставку та експозицію творчих робіт з кераміки «Україна в кераміці Фірсових» було оформлено у відділі сприяння технічній творчості молоді. На виставці представлено декілька картин Миколи Івановича («Самотність», 2011 р.; матеріал: смальта, скло) та Олександра Миколайовича («Кольоровий простір», 2003 р.; матеріал: глина, кольорове скло, емаль, смальта). На прикладах цих майстрів можна побачити різноманітні можливості створення виразної форми з глини як в техніці рельєфу, так і в об’ємній композиції. Збагачення виразних можливостей кераміки відбувається завдяки різним прийомам декорування та засобам стилізації форм.
Завдяки родині Фірсових та їх творчим пошукам живе та розвивається на Кіровоградщині сучасне мистецтво кераміки. І дійсно – гончарному роду нема переводу, адже мистецтво художньої кераміки, яке розпочали в нашому краї батьки Неля Федорівна та Микола Іванович Фірсови продовжують їх сини Олександр та Сергій.
На обласному радіо «Скіфія-Центр», у радіопередачі «Дива Кіровоградщини», прозвучала розповідь «Пашутін О. М. – мер з душею імператора», присвячена Єлисаветградському міському голові, людині, яка робила все для розвитку рідного міста. За його правління, понад четверть століття, в Єлисаветграді було відкрито чоловічу гімназію(1874), споруджено водогін (1893), електричний трамвай (1897), тощо.
Небайдужим до розвитку Єлисаветграда був і Яків Васильович Паученко. За свідченням тогочасної преси, він «першим у нашому місті дав зразки художньої архітектури», однією з найхарактерніших рис якої був національний, не запозичений зовні, романтизм, що передбачає переплетіння різних стилів, не порушуючи при цьому гармонійної цілісності споруджуваного об’єкта. З його вкладом у розвиток архітектури міста студентів Кропивницького інженерного коледжу КНТУ знайомили працівники відділу мистецтв під час вечору-вшанування «Творець архітектури: Яків Паученко».
Відеопрогулянка «Вулиці Кіровограда: Велика Перспективна», проведена працівниками відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства, познайомила учнів ліцею мистецтв з історією та архітектурними перлинами вулиці, яка бере свій початок від фортеці Святої Єлисавети.
Індивідуальні консультації біля каталогів та картотек бібліотеки на тему «Як знайти літературу по краєзнавству» задовольняли самих вимогливих користувачів.
Бібліотекарі протягом Дня краєзнавства запрошували учасників заходів більше читати, у т. ч. краєзнавчу літературу, частіше відвідувати бібліотеку, щоб бути ерудованими, знати, на якій землі живемо і вміти розповісти про свій край.