Михайло Грушевський – історик і будівничий нації

У кожного народу є свої видатні постаті, які залишають чималий слід в історії. До таких титанів української культури, політичної думки належить Михайло Грушевський.

27 вересня бібліотекарі відділу популяризації книги для студентів комерційного технікуму провели історичний екскурс «Михайло Грушевський – український історик європейського бачення».

Діяльність М. Грушевського створила цілу епоху в інтелектуальному, науковому, національно-культурному і державному розвитку України. У переломний період розвитку української нації, відновлення державного життя України відчувається потреба призадуматися і наново оцінити творчу спадщину М. Грушевського як державотворця і засновника української наукової національної історіографії.

Ім’я Михайла Сергійовича Грушевського – це ім’я академіка Всеукраїнської Академії Наук, колишнього голови Центральної Ради, славетного історика ХХ ст.

М. Грушевський був видатним організатором наукової справи в Україні. Він створив Українське наукове товариство в Києві. Редаговані ним різноманітні збірники та серійні видання складають золотий фонд української науки, насамперед історіографії. Як політик, Михайло Грушевський пройшов шлях від засновника національно-демократичної партії Галичини і Товариства українських поступовців у Києві до творця засад української незалежної держави, він був головою Центральної Ради.

Його політичні погляди змінювались, але любов до свого народу і до історичної істини для нього завжди були вищим мірилом у науковій творчості і політичній діяльності.

Для учасників заходу було проведено огляд літератури з книжкової виставки «М. Грушевський: між історією і політикою».


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
233 Переглядів
Вибрати мову сайту »