Японія – далека і близька

Японія – це країна, яка зуміла стати однією з найбільш розвинених, не втрачаючи при цьому своїх традицій. Вона зберегла своє власне обличчя і навіть примусила інші країни звернутися до її досягнень, перейняти часточки її культурної спадщини.

За ініціативи Президента України Петра Порошенка 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні. Також 11 лютого Японія відзначає державне свято – День заснування держави.

В рамках Року Японії в Україні в обласній бібліотеці для юнацтва 9 лютого відбувся День інформації на тему: «Японія – далека і близька». Метою заходу є розширення знань користувачів про цю дивовижну країну.

Чим здивувала відвідувачів бібліотеки країна сонячного сходу – Японія? Насамперед, своїми давніми традиціями, яких чітко дотримуються й досі. Так, залишилися традиційними: японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість оригінальних звичаїв. І це все в оточенні надсучасних нанотехнологій. Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш в будь якій іншій культурі.

Ось така вона Японія. Є чого навчитися або хоч взяти за приклад. Про все це можна було дізнатися, відвідавши день інформації на тему «Японія – далека і близька».

В рамках дня інформації було проведено ряд заходів, оформлено книжкові виставки, проводились майстер-класи, екскурсії.

Так, побувавши на літературному круїзі «Країна сонця, що сходить», учні гімназії імені Т.Шевченка мандрували у далеку і дивовижну країну – Японію. Дізналися про традиції та цінності, винаходи та уподобання японців, змогли разом із бібліотекарями вивчити ієрогліфи, навчитися рахувати до десяти японською мовою.

Крім цього, учасники заходу змогли познайомитися з творами класичної та сучасної японської літератури: Рюноске Акутагава, Харукі Муракамі, Кобо Абе, Хідеюкі Кікуті та ін., у перекладі українською, російською, англійською та німецькою мовами.

Для студентів комерційного технікуму було проведено відео калейдоскоп «Японія – загадкова країна» . Учасники познайомилися із своєрідним кліматом країни, віртуально відвідали дві японські столиці: сучасну – Токіо і стародавню – Кіото. Ці міста – ніби історична книга, за допомогою якої можна детально познайомитися не тільки з історією Японії, але з її культурою, релігією, традиціями, ремеслом, архітектурою.

На книжковій виставці «Таємниці кухні країни Сонця» була представлена література, з якої можна довідатись історію японської кухні, рецепти різноманітних страв. Характерними рисами японської кухні є сезонність харчування, надзвичайна увага до свіжості продуктів, слабка обробка приправами, збереження первісного вигляду і смаку харчів, цінування зовнішнього вигляду страви і посуду.

А на виставці «Японія – перлина світової цивілізації» була представлена література про мистецтво Японії. Адже ця країна має велику кількість культурних надбань. Серед них прекрасні зразки образотворчого мистецтва, шедеври архітектури і скульптури, пам’ятки садового будівництва тощо.

В цей день всі бажаючі змогли відвідати майстер-клас із виготовлення орігамі – мистецтва паперової пластики, яке зародилося в Японії. Незважаючи на те, що папір винайшли в Китаї, саме в Японії здогадалися складати з нього дивовижної краси фігурки. Відвідання майстер-класу дозволило присутнім хоч не надовго відірватися від повсякденних проблем і полетіти разом з аркушем паперу в прекрасну країну Мистецтва.

Не виникає сумніву, що знайомлячись з літературою,культурою, традиціями та сьогоденням Японії, ми робимо крок на шляху до співдружності країн. А зближення українського та японського народів сприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
271 Переглядів
Вибрати мову сайту »