Тарас Шевченко й одвічна жіноча таїна

13 березня студенти фізико-математичного факультету відвідали захід «Тарас Шевченко й одвічна жіноча таїна», який було присвячено 203-ій річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Часом здається, що Шевченко був обраним, бо як інакше пояснити, що, всупереч самій долі, він став знаковою постаттю національної культури й митцем світового рівня.

Шевченко – невичерпний і нескінченний. Творчість його багатогранна: кожен із нас знає, що Тарас Григорович – видатний поет, однак був він ще й геніальним художником.

Під час заходу студенти дізналися, в кого він був закоханий, а хто кохав його, кого із коханих він зображував на портретах, хто став музою.

Знайомлячись із образотворчою спадщиною Тараса Шевченка, переконуєшся, що коли б він не створив нічого іншого, а лише серію жіночих портретів, то й вона принесла б йому славу відомого художника.

Саме портретам належить значне місце в творчому доробку Шевченка. Найвідоміші з них – портрети Т. Маєвської, Г. Закревської, Т. Катеринич, Є. Кейкуатової, А.Ускової, М. Максимович, Л. Полусмакової.

60 Переглядів