Участь у Всеукраїнському семінарі

20-21 квітня заступник директора з наукової роботи В. Зеленіна взяла участь у Всеукраїнському семінарі заступників директорів обласних бібліотек України для юнацтва, молоді на тему «Вплив децентралізації влади на розвиток бібліотек України для юнацтва, молоді».

Організатори семінару: Міністерство культури України, Державна бібліотека України для юнацтва, Тернопільська облдержадміністрація та Тернопільська обласна рада, Тернопільська обласна бібліотека для молоді.

У семінарі взяли участь: заступник голови Тернопільської ОДА О. Валов, заступник голови Тернопільської обласної ради Л. Крупа, начальник управління культури Тернопільської ОДА Г. Шергей, директор Державної бібліотеки України для юнацтва Г. Саприкін, заступник директора Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Н. Розколупа. директори та заступники директорів бібліотек з різних регіонів України.

У 2016 році Кабінет Міністрів України схвалив стратегію розвитку бібліотечної справи до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України». Відповідно до цього документу кожна область, кожна бібліотека визначають пріоритети розвитку книгозбірень. Але сьогодні, коли у державі процес децентралізації набирає обертів, бібліотечних фахівців турбують багато питань: якою має бути сучасна бібліотека, як вона буде розвиватись в умовах ОТГ, які послуги буде надавати своїм користувачам, як зберегти кваліфіковані кадри і не втратити напрацьований досвід диференційованого підходу до виховання підростаючого покоління, як зробити бібліотеку доступною, відкритою, комфортною, потрібною…

Учасники семінару обговорювали такі питання як: тенденції розвитку галузі культури області в умовах децентралізації, роль сучасної бібліотеки в період економічної нестабільності, моделі бібліотечних мереж в умовах формування об’єднаних територіальних громад.

Працівники Тернопільської обласної бібліотеки для молоді провели оглядову екскурсію книгозбірнею, а також поділилися досвідом проектної діяльності, яка сприяла появі нових бібліотечних послуг, інформаційного обслуговування покоління, ефективного впровадження іншомовного середовища в бібліотеці.

Учасники семінару відвідали Центр культури і дозвілля (ЦКІД) с. Ласківці та Публічно-шкільну бібліотеку-філію с. Підгайчик Теребовлянської ОТГ, де на власні очі побачили умови, в яких працюють книгозбірні; взяли участь у круглому столі на тему: «Мінімальний «культурний кошик» та бібліотечні послуги для розвитку громади».

Не забули господарі і про насичену культурну програму: яскраві враження залишили пішохідна екскурсія містом Тернопіль та відвідування Зарваницького духовного центру.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
271 Переглядів
Вибрати мову сайту »