Вебінар «Бібліотека, як складова туристичного простору»

З давніх часів туризм відкриває людям найширші можливості для вивчення історії, побуту, традицій і культури свого та інших народів. Цікаві маршрути і різноманітні екскурсії формують естетичний смак, розширюють кругозір, розвивають інтелект, допомагають краще пізнати світ.

Двадцять перше століття ООН і ЮНЕСКО охрестили глобально туристичним. І це логічно: мільйони любителів нових вражень і відпочинку звідусіль «прочісують» країни й континенти.

Генеральна Асамблея ООН затвердила проголошення 2017 року Міжнародним роком сталого розвитку туризму. У резолюції з цього приводу наголошується на важливості міжнародного туризму, потреби кращого взаєморозуміння між народами та поваги до культурних цінностей в усьому світі, що в загальному сенсі має сприяти зміцненню миру на планеті.

26 квітня в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся вебінар «Бібліотека як складова туристичного простору». Під час чергової он-лайн зустрічі бібліотекарі з’ясовували, завдяки яким напрямкам бібліотечної роботи відбувається проникнення індустрії туризму в діяльність бібліотек. Бібліотечні фахівці Кіровоградщини познайомилися зі значним досвідом у цій сфері Надвірнянської центральної районної бібліотеки Івано-Франківської області, адже ні для кого не секрет, що надзвичайно перспективною і привабливою для розвитку туризму є Західна Україна, а туристичною Меккою України сміливо можна назвати Івано-Франківщину, край, який вабить і захоплює тисячі українських та іноземних туристів. Під час доповіді «Краєзнавство – пріоритетний напрямок роботи Надвірнянської бібліотеки» Грушецька Раїса Яківна, завідувач відділом краєзнавства, розповіла про організацію культурного середовища, яке органічно спряє збереженню та популяризації пам’яток історії, архітектури і культури краю. Цікавою стала інформація про реалізацію проекту «Туризм і бібліотеки», в рамках якого було створено віртуальну інформаційно-довідкову службу для туристів і туристично-краєзнавчий клуб «BIBLIO TRAVEL CLUB».

Змістовним і корисним виявився досвід Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва. Бібліотекар відділу краєзнавства та соціокультурної діяльності Оксана Криловська розповіла про бібліотечні форми розвитку краєзнавчого туризму, які успішно діють в їхній книгозбірні. Мова йшла про цикл foot-квестів «Історичний Миколаїв», основною метою яких є залучення молоді до вивчення історії та пам’яток рідного міста.

Створити позитивний настрій та розширити світогляд учасників допомогла консультація-порада «Подорожуємо в 3-D просторі» від бібліотекаря відділу автоматизації та комп’ютерних технологій Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва Терещенко Юлії Костянтинівни. На практиці Юлія Костянтинівна продемонструвала, як за допомогою інтерактивного обладнання, інформаційних джерел та мереж мультимедіа розширити можливості сучасних бібліотек, урізноманітнити ринок бібліотечних послуг, доповнити традиційні екскурсії віртуальними мандрівками та екскурсіями у 3-D форматі.

Завідувач відділу бібліографічних послуг і краєзнавства Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва Гурба Людмила Володимирівна у виступі «Бібліотечний туризм: дізнайся більше про історію свого міста» поділилася досвідом проведення пішохідних екскурсій вулицями старого міста, які користуються особливою популярністю серед молодіжної аудиторії нашої бібліотеки.

В консультації «Бібліотека як складова туристичного простору» завідувач науково-методичним відділом Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва Кісельова Олена Миколаївна зробила акцент на тому, що публічні бібліотеки, поряд з традиційними туристичними об’єктами, на сучасному етапі самі можуть бути об’єктами туризму, тобто мати самостійну мету, бути головним мотивом участі в подорожі або однією з ланок у ланцюзі історико-культурних складових туристських маршрутів.


[object Object]
281 Переглядів
Вибрати мову сайту »