Майбутнім мамам радимо прочитати

Книги з медицини


Осоченко Е.В. Легко родить легко : пособие для будущих мам / Е.В. Осоченко. – М., СПб и др. : Питер, 2012. – 302 с. : іл.
Библиогр. : с. 299-302.
Книга пропонує розібратися в причинах виникнення багатьох страхів і упереджень. А досвід багатодітної мами підкаже читачкам, як налаштуватися на позитивний результат пологів.
У книзі розглянуті питання, що хвилюють кожну вагітну жінку. Які фізичні вправи корисні для майбутньої мами? Яку небезпеку становить кесарів розтин? Чи шкідливо ультразвукове дослідження? Чи завжди варто довіряти своєму гінекологу? Ви дізнаєтеся багато про те, як вести здоровий спосіб життя під час вагітності: як правильно харчуватися, як без ліків прибрати гіпертонус матки і зняти емоційну напругу, а також як зберегти гнучке тіло і ясний розум не тільки до і під час пологів, а й після них. Легких вам пологів!


Вагітність і пологи в запитаннях і відповідях : рекомендації провідних фахівців / упорядник В.В. Фадєєва ; пер. О. Рига ; ред. Д. Пендзей. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2012. -263 с. – (Сер. “Практичні поради для молодої мами”).
У вашому організмі зародилося нове життя, тепер необхідно серйозно замислитися про свої звички та спосіб життя. Переглянути доведеться багато – від харчування до стосунків із родиною.
З цієї книги ви дізнаєтеся про можливі проблеми зі здоров’ям та способи їх розв’язання, про те, які обстеження необхідно пройти і на якому терміні. Отримаєте відповіді на питання, в яких випадках потрібно викликати «швидку допомогу», які ліки повинні бути у вашій аптечці та які альтернативні методи лікування існують.


Башкірова Ніна. Чекаємо дитину. Рекомендації, підказки, поради / Ніна Башкірова ; пер. Н. Ткачової. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2008. – 128 с.
У своїй книзі відомий психолог і педагог Н. Башкірова розповідає про такі важливі для кожної жінки проблеми, як підготовка до материнства, виношування вагітності, пологи, збирання “приданого” для малюка тощо. Ваша правильна поведінка під час вагітності – запорука появи на світ здорової, міцної, красивої дитини.

 


Малиновська Валентина. Догляд за собою до і після пологів / Валентина Малиновська; [О. Кожушко]. – Х. : Веста, 2011. – 144 с. : фото. кол.
Книга розповість про те, що відбувається в тілі майбутньої матері під час формування нової людинки, як підібрати вагітній правильне харчування і звільнитися від згубних звичок. Готуючи жінку до глобальної події – пологів, автор висвітлює безліч важливих подробиць: чи можна кохатися під час вагітності, як поводитися під час переймів, чи доцільно вживати знеболюючі тощо. Чимало сторінок присвячено післяродовому догляду за собою: від долання депресії до фізичних вправ. А це мільйон нюансів жіночої краси


Відновлення жінки після вагітності та пологів. Рекомендації провідних фахівців / упоряд. В. Фадєєва ; пер. О. Рига ; ред. Д. Пендзей. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2012. – 208 с. : іл.
У цій книзі доступно викладено інформацію про те, як правильно та швидко відновити свій організм після вагітності та пологів. Ви дізнаєтеся, як впоратися із післяпологовою депресією, анемією, як доглядати за волоссям, зубами, грудьми, як правильно харчуватися тощо.

 


Фенвік Елізабет. Мати і дитина : Практичний порадник для батьків / Елізабет Фенвік ; Ред. М. Мартиняк . – Львів : БаК, 2002. – 263 с. : іл.
Корисний практичний порадник для догляду за Вами і Вашою дитиною – від зачаття до трьох років. Перша книга, яка крок за кроком скеровує Вас як доглядати за своєю дитиною. Цілком оновлене й удосконалене видання з новим розділом про розвиток дитини та новими рекомендаціями щодо здорового харчування та безпеки. Пропонує відверті реальні вирішення щоденних проблем. Досконале ілюстроване видання з вичерпним покажчиком. Продано у світі понад два мільйони примірників.


В ожидании ребенка / автор-составитель Г. Дюмина. – М. : АСТ : Астрель, 2003. – 251 с. : фотоил.
Що потрібно для ведення щасливого сексуального життя і народження здорової, бажаної дитини, як відбувається процес зачаття і вагітності, в якому віці це краще робити – ось лише небагато питання, відповіді на які ви знайдете в книзі.

 

 


Стенкова Н.Ф. Ви і ваш малюк : практичний порадник молодим батькам / Н.Ф. Стенкова. – Х. : ВД “Школа”, 2009. – 543 с.
Додатки: Лікарські трави при захворюваннях малят; Рецепти страв для дітей та інші ( с.497-529 ).
У книзі розглянуто питання, пов’язані з народженням дитини, включаючи й період очікування цієї події батьками. Розвиток малюка, догляд за ним, важливість спілкування з лікарем — про все це розказано просто й доступно. Призначена для батьків, ця книга може стати в пригоді й середньому медичному персоналу. У новому, доповненому виданні на вас чекає ще більше відповідей на всі можливі питання, а також новий, унікальний розділ, присвячений розвивальним іграм із малюком.


Бердникова Юлія. Здорове маля : 110 практичних порад з догляду за дитиною / Юлія Бердникова ; пер. Н. Ткачової . – Тернопіль : Підручники і посібники, 2008. – 125 с.
Молоді батьки знають, як важливо в перші хвилини і місяці життя малюка отримати корисну пораду, підтримку і опору. Особливо значимо, якщо пораду можна отримати від фахівців. Методики, викладені в книзі, дозволять вам вибрати для виховання дитини особливий, свій власний підхід. Ви зможете визначити і розвинути здібності малюка, вибравши необхідні методи, які підійдуть для нервової системи та емоційного стану дитини.

 

Книги з психології


Выготский Л. С. Психология развития ребенка / Л. С. Выготский. – М.: ЭКСМО, 2005. – 508 с. – (Сер. “Б-ка Всемирной Психологии”).
Збірник вибраних творів знаменитого вченого Лева Виготського знайомить з предметом, методом і закономірностями дитячої психології. Автор розширено визначає роль гри в психічному розвитку дитини, описує особливості розумового розвитку дітей у процесі навчання. Дана книга допоможе краще розібратися у питаннях дитячої психології і знайти вирішення проблемних ситуацій.

 


Вінтергофф Міхаель. Маленьким тиранам – ні ! або Чому самого лише виховання недостатньо: як знайти вихід: пер. з нім / Міхаель Вінтергофф. – К.: Темпора, 2011. -197 с.
Книжка буде корисною передусім батькам, а також усім, хто працює з дітьми і тим, кому не байдуже до цієї проблеми.
Міхаель Вінтергофф докладно аналізує розлади у стосунках між дорослими та дітьми, які призводять до того, що останні стають неконтрольованими, і вправно маніпулюють всіма, хто навколо. Автор наголошує, що в дитині слід бачити саме дитину, а не партнера, не частину себе і не того, чию любов можна купити.


Дуткевич Т. В. Дитяча психологія: навч. посібник для ВНЗ / Т. В. Дуткевич. – К.: Центр учбової літератури, 2012. – 423 с.
Посібник, що прислужиться вихователям, вчителям, батькам, – усім, хто цікавиться особливостями психічного розвитку дитини. Тут розкрито сутність, основні засади, методи дитячої психології. З урахуванням закономірностей психічного розвитку висвітлено основні психічні процеси, які обумовлюють життєдіяльність дитини, становлення її як особистості, вікові новоутворення, кризи і шляхи їх подолання.

 


Экман Пол. Что делать, если дети врут / Пол Экман; пер. с англ. С. Степанов. – Минск: Попурри, 2013. – 271 с.: іл.
Автор показує батькам, як ефективно справлятися з властивою дітям різного віку схильністю обманювати в найрізноманітніших ситуаціях, включаючи маленьку невинну брехню, хвастощі і категоричну відмову ділитися інформацією. Ви дізнаєтеся, що пробуджує дітей до брехні, чому одні діти брешуть більше за інших, що робити в таких ситуаціях, як у дитини викликати бажання говорити правду і т.д.

 


Кравцова Ганна. Дитина і кар’єра або Як бути гарними батьками якщо Ви цілий день на роботі / Ганна Кравцова; іл. Т. Болотіна. – Х.: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2008. – 160 с.
Чи можна гарантувати гармонійний розвиток дитини, будучи цілий день не вдома? Як перебороти почуття провини перед дитиною і не стати жертвою її примхів? Чи може той, хто повністю зайнятий кар’єрою, бути добрим татком, чи доброю мамою? Відповіді на всі ці складні питання ви можете знайти в даній книзі.

 


Кравцова Ганна. Мамо, давай повернемо його лелеці! або Як допомогти дитині подружитися з братиком чи сестричкою / Ганна Кравцова; іл. Т. Болотіна. – Х.: Торсінг, 2008. – 160 с.: іл.
Діти по-різному налагоджують стосунки з різними членами родини, по-різному переживають «вторгнення» у своє життя «новеньких». Комусь це вдається легше, комусь важче; хтось справляється сам, комусь потрібна допомога близьких.
Автор даної книги розповідає, як вирішити проблему суперництва між братами і сестрами, не виділяючи улюбленців, і як навчити дітей справлятися з ревнощами в інших випадках і в майбутньому.


Тесты для всей семьи / сост. А. П. Краснящих. – Х.: Книжный клуб “Клуб семейного досуга”, 2006. – 317 с.
У даній книзі зібрано тести для жінок і чоловіків на всі випадки життя. Тест – це можливість з’єднати два світи: світ, який ти спостерігаєш навколо, і світ, який ти переживаєш у своїй душі. Коли ці два світи взаємодіють між собою, людина зцілюється від багатьох недуг. Тож, безумовно, дана книга є корисною для всіх.

 

 


Пэйт Дженифер. Как навести порядок в своей жизни после рождения ребенка / Дженифер Пэйт; [пер. с англ. В. Феоклистова]. – СПб: Питер, 2013. – 224 с.: іл.
Книга буде корисною для всіх жінок, які нещодавно пізнали радість материнства. Після народження дитини життя мами повністю змінюється, і далеко не до всіх змін жінка є готовою. Як утримати баланс між кар’єрою і домом, стосунками з дитиною і чоловіком, родиною і друзями? Автори даної книги переконують, що знають всі відповіді на ці питання.

 


Правдина Наталия. Я привлекаю любовь и счастье. Новый эффективный метод создания гармоничной и радостной жизни для себя и своих близких / Наталия Правдина. – М.: Издат. дом Наталии Правдиной, 2009. – 189 с.
Супербестселлер, що допоміг тисячам людей здобути сімейне щастя. «Найщасливіша та людина, яка дарує щастя найбільшій кількості людей», – слова Д. Дідро в епіграфі якнайчіткіше формують головну ідею цієї книги. Авторка переконує, що починаючи з найпростіших запропонованих прийомів і технік, можна досягти значних результатів, які змінять ваше життя на краще.


Рубштейн Нина. Секреты счастья: тренинг, который поможет вам обрести счастье / Нина Рубштейн, Елена Султанова. – М.: ЭКСМО, 2009. – 256 с. – (Сер. “Психология. Ваш персональный тренер”).
У книзі автор пропонує тренінг, який допоможе позбутися всього, що заважає вам бути щасливим, і привести себе у відповідність зі своїми бажаннями. Ви зможете залучити до свого життя все, що захочете – любов, здоров’я, гроші, успіх і, найголовніше, щастя.

 


Семеник Д. Г. Наполни жизнь любовью. Как научиться любить и создать счастливую семью / Д. Г. Семеник; [ред. А. Дирксен]. – М.: ОЛМА Медиа Групп, 2010. – 286 с.
Ця книга відноситься до тих, що мають властивість дійсно змінювати життя людей на краще. Читачу, який прийме написане в ній, вона може допомогти сформувати твердий ґрунт під ногами, почати розуміти своє життя і вміти управляти ним, а найголовніше – менше страждати і більше любити.

 


Фабер Адель. Мистецтво спілкування з дітьми: удома та в школі: пер. з англ. / Адель Фабер, Елейн Мазліш. – К.: КМ Publishing, 2012. – 240 с.: іл.
Ця книжка є наочним прикладом того, як батьки та вчителі можуть об’єднати свої зусилля і сприяти тому, щоб діти ставали наполегливими, дисциплінованими, мали бажання вчитися і пізнавати світ.
Адель Фабер та Елейн Мазліш допомагають налагодити плідну співпрацю з дітьми, використовуючи унікальні комунікативні стратегії, прості й зрозумілі діалоги та цікаві комікси. Завдяки цьому дітям і підліткам буде набагато легше вирішувати щоденні проблеми та отримувати задоволення від завдання


Хей Луиза. Жизнь! Единственная и неповторимая!: пер. с англ. Н. Баталовой. – М.: ОЛМА-ПРЕСС, 1998. – 173 с.
Луїза Хей переконана, що будь-яка хвороба зникне, якщо змінити негативний стереотип мислення, і замість тривожних, гнівних думок і страхів ви посієте у душі радість, любов та прощення. Авторка 15-ти бестселерів запевняє, що все, що ми даємо, те й отримуємо; ми несемо повну відповідальність за всі події у нашому життя, і створюємо життєвий досвід за допомогою власних слів і думок. Книга рекомендується для всіх, хто прагне змінити своє життя на краще.

Художні книги для вагітних


Абгарян Наріне. Манюня : повість / Наріне Абгарян; пер. з рос. В. Прокопович; худож. Т. Філатова. – К.: Рідна мова, 2016. – 384 с.
Манюня. «Манюня» — світла, просочена сонцем і запахами південного базару, приголомшливо смішна розповідь про дитинство, про двох дівчаток-подружок Нарі і Манюне, про грізну і добру Ба — бабусю Манюні, і про купу їх родичів, які постійно потрапляють в казусні ситуації. Прочитавши цю книгу, Ви зануритеся в тепле, пустотливе і повне веселих пригод дитинство, яке робить людину щасливою на все життя.

 


Сент-Екзюпері А. де Маленький принц: повість: з акварелями автора / А. де Сент-Екзюпері; пер. з фр. Л. Кононович; ред. О. Радчук. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2015. – 96 с.
Вважають, що мрії вагітних завжди збуваються, а ця унікальна книга про дорослих, які забувають свої дитячі мрії і надії. Маленький принц, світлий образ добра, – маленька людина, яка живе заради троянди, яку любить, і за яку хвилюється. Книга розповідає нам про мистецтво взаємин, про розуміння і найголовніше про вірність самому собі.

 


Бредбері Рей. Кульбабове вино: повість / Рей Бредбері; пер. з англ. В. Митрофанов; [ред. Г. Осадко]. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2015. – 325 с. – (Сер. «Горизонти фантастики»).
Книга для тих, хто хоче зануритися в дитячі спогади, знову відчути запахи літа і дитинства. Читаючи цей твір, ви поринете в короткий період життя дванадцятирічного Дугласа і його молодшого брата Тома. Це книга про магію звичайних речей, погляд дитини на світ, що дозволяє розгледіти в звичайних, на перший погляд, речах щось чарівне і незвичайне.

 


Вдовиченко Галина. Бора: [ роман ] / Галина Вдовиченко. – Х.: Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2011. – 238 с.
Роман Бори ще не дописано, тож несподіваний подарунок — особняк у Львові — міг стати її затишною творчою лабораторією, а став притулком-«рукавичкою» для ще шістьох душ… Старе й мале, давня подруга та дивакуватий незнайомець, кіт і собака та, звісно ж, сама Христина Бора стають на наших очах справжньою сім’єю. Споріднені душі, відверте й щире спілкування вони знаходять, не ховаючись за вигаданими ніками й аватарками. Але на те воно й життя, аби дивувати справді неймовірними, але невіртуальними, сюрпризами. Може, варто й нам скуштувати реального життя?


Гілберт Елізабет. Їсти, молитися, кохати: роман / Елізабет Гілберт; пер. з англ. Я. Винницької; гол. ред. М. Савка. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. – 416 с.
«Їсти, молитися, кохати» – надзвичайно щира розповідь жінки про духовне переродження і позитивні зміни у житті. Автор книги на власному прикладі довела, що навіть після найбільших криз можна не лише відновитися, а й відкрити в собі нові грані, можливості та рівні переживань. Героїня її роману – письменниця Ліз – розчарована у сімейному житті та зневірена в особистому щасті. Жінка втрачає головне: сенс життя. Для того, щоб набратися сил та повернутися до життя, Ліз вирішує подорожувати. На її шляху три країни: Італія, Індонезія та Індія. Там вона вчиться їсти зі смаком, молитися з відкритим серцем та кохати, наче вперше.


Гуцало Є. П. Серпень, спалах любові: оповідання та повісті / Є. П. Гуцало; вступне слово Л. Вороніної. – К.: Знання-Прес, 2007. – 264 с.
Від самого народження ми пізнаємо цей великий прекрасний, неозорний світ, вчимося жити в ньому так, щоб відчувати гармонію взаємин між людьми і співіснування з живою природою. Оповідання Євгена Гуцала познайомлять з неповторною українською природою, життям повоєнного села, вони сповнені ліризмом та розуміння дитячої психології.

 


Даррелл Дж. Моя сім’я та інші звірі: повісті / Дж. Даррелл; вступ. слово Ю. Іванченка; пер. Л. Гончар; іл. Т. Капустіної. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2010. – 239 с.: іл.
Якщо ви вагітна і хочете побувати у відпустці, не виходячи з дому, та зануритися в світ казкової теплоти далекої Греції – книга «Моя сім’я та інші звірі» саме для вас! Гумористична сага про дитинство майбутнього знаменитого зоолога і письменника на грецькому острові Корфу, де його екстравагантна сім’я провела п’ять блаженних років. Юний Джеральд Даррелл робить перші відкриття в країні комах, постійно збільшуючи число домочадців. Він приймає в свою сім’ю черепашку Ахіллеса, голуба Квазімодо, совенятко Улісса і багатьох інших цікавих тварин, що призводить до великих і маленьких драм та веселих пригод.


Джером К. Джером. Троє у човні (не кажучи про пса!) / К. Джером Джером; пер. з англ. О. Негребецького. – К.: Знання, 2014. – 238 с.
Блискучий оповідач Дж. К. Джером у своїй гумористичній повісті змальовує кумедні пригоди трьох друзів, які вирішили здійснити подорож у човні по річці Темза. Вони мали намір відпочити від Лондона, чудово розважитися і злитися з природою. Однак, після низки невдач їм довелося тікати до Лондона, покинувши свій човен під дощем, адже джентльмени виявляються непристосованими до прийняття практичних рішень, тому раз у раз стають жертвами обставин. Повість сповнена яскравого гумору і не полишає байдужим жодного читача.


Иванцова Мила. Родительный падеж: [ роман ] / Мила Иванцова. – Х.; Белгород: Книжный клуб «Клуб семейного досуга», 2011. – 286 с.
Дія роману розгортається в пологовому будинку радянських часів на початку 80-х років. У книзі описуються три періоди життя чотирьох жінок, – вісімдесяті, дев’яності роки і наш час. Авторка розповідає як вони пережили важкі часи дефіциту, як це відбилося на їхніх сім’ях, про проблеми після аварії на Чорнобильській АЕС і багато іншого.

 


Ільф І. А. Дванадцять стільців; Золоте теля: романи / І. А. Ільф; пер. з рос.: М. Пилинська, Ю. Мокрієв. – К.: Дніпро, 1989. – 598 с.
Дана книга – це нев’януче джерело безсмертних цитат і гарного настрою. Тут представлено цілу галерею яскравих сатиричних образів. Всі події ви ніби переживаєте з героями, а їх мрії, невдачі та перемоги відчуваєте на собі. Остап Бендер виглядає майже фантастичним персонажем, якому все дається легко, він ніколи не сумує і виходить з усіх баталій з гордо піднятою головою.

 


Кинселла Софи. Шопоголик и бэби: [ роман ] / Софи Кинселла; пер. с англ. У. Сапциной. – М.: Фантом-Пресс: Эксмо, 2009. – 543 с.
Книга написана такою легкою і дружньою мовою, що виникає відчуття, ніби розмовляєш про життя з гарною подругою. Головна героїня – Ребекка стає мамою, але це вже наприкінці роману, а протягом всієї розповіді вона робить все те ж, що і звичайні вагітні жінки. Це справжній подарунок для тих, хто втомився від сірих буднів та хоче підняти собі настрій. Роман читається легко та швидко.

 


Петрикович Зоя. Я навчу тебе любити небо…: оповідання / Зоя Петрикович; ред. С. Кот. – К.: Гамазин, 2015. – 210 с.
Короткі історії про звичайних людей з виру щоденних турбот. Буденні сюжети, близькі переживання. Ці історії про честь, совість, обов’язок, і звичайно, про кохання.

 

 


Слободян Христя. Диво-пристрої для щойно-мам / Христя Слободян; ред. О. Уліщенко. – Х.: Віват, 2015. – 112 с.: іл.
Ця книжка створена авторкою, яка сама нещодавно стала мамою, і хоче поділитися з нами власним досвідом материнства. Жінка з неймовірним почуттям гумору вирішила трохи полегшити життя собі й іншим мамам, і винайшла своєрідні диво-пристрої. Погодьтеся, як чудово було б придбати бодай на день зарядний пристрій для поповнення ресурсів, чи пульт для вимкнення зайвого шуму й надокучливих порад. І це далеко не всі авторські пропозиції до казкових винахідників. Мега-позитивна книга однозначно поліпшить ваш настрій після прочитання.

 

Вибрати мову сайту »