Буктрейлери


«Наш край у плині часу» (сторінки літопису) в рамках бібліопроєкту «Краю мій, гордість моя».

Шановні друзі! Продовжуємо знайомити вас із новими краєзнавчими виданнями, що надійшли до бібліотеки. Пропонуємо вашій увазі книгу

Ільченко Ю. Таємниці і магія Монастирища / Ю. Ільченко. ‒ Б. м., 2020. ‒ 21 с. : фото Книга допоможе скласти уяву про унікальне, неповторне місце, овіяне таємницями й легендами – Монастирище.


До відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства надійшли нові видання.

Книги Карпова В. та Чеботарьова С. Силуети крізь час : документально-художнє видання. ‒ Кропивницький, 2021.‒ 472 с. із серії «Відголоски родинної пам’яті».

Виникнення майже кожного поселення Кіровоградщини має глибоку історичну традицію. На землях нашого краю XV-XVI століть зародилося козацтво. Саме від зимівника козака Степана Лелеки веде свій родовід одне з передмість нашого міста – «Лелеківка». Існує гіпотеза, що саме від козацьких зимівників виникли інші поселення сучасного Кропивницького «Ковалівка» і «Балка», «Кущівка» і «Завадівка», в пам’ять про гайдамаків – маємо «Злодійську балку» тощо.


Гудвін Майкл. Економіка : як вона працює (і не працює) у словах та малюнках / Майкл Гудвін; іл. Д. Бурр ; пер. з англ. О. Єлагіна, А. Поритко. – Львів : Ірбіс Комікси, 2020. – 320 с.

Чи   знаємо ми, як саме працює економіка на рівні сім’ї, країни, планети. Адже кожному з нас щодня доводиться приймати безліч найпростіших економічних рішень. Тож без розуміння економіки та її принципів не обійтися. Автор коміксу намагається з’ясувати головні економічні принципи та зв’язки, починаючи від стародавнього натурального господарства, крок за кроком мандруючи історією, до сьогодення.


12 неймовірних жінок про цінності, які творять людину

Жінки здавна творили історію пліч-о-пліч із чоловіками. Добірка книг «Ці історії – про жінок, які змінили світ» зайвий раз переконує в цьому.

Реальні історії жінок та дівчат, які не побоялися кинути виклик цілому світу. Правительки, лідерки думок, мисткині, науковиці, правозахисниці… Неймовірні історії, сповнені досягненнями, визнанням, критикою, болем і втратами, про життя і творчість жінок із різних країн та епох. Історії загадкових, сильних та яскравих жінок, що впливали на цілу епоху, змінювали сьогодення та будували майбутнє. 

Чиїсь імена ви чули неодноразово, про інші — дізнаєтеся вперше. Але кожна історія однаково вражає та надихає. Їх шлях викликає повагу, захват і бажання вдосконалюватись. 


Кавалерія : від Єлисаветградського офіцерського кавалерійського училища до Української кінноної військової школи ім. Будьоного (1850-і-1930-і рр.) : книга-альбом / автор тексту С. Шевченко ; підбір фотознімків, додаткових, архівних матеріалів О. Чуднова. ‒ Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2015. ‒ 232 с. : фото. кол.


Революція Гідності –  листопад 2013 року – лютий 2014 року. 18-20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській відбулося  жорстоке протистояння між бійцями підрозділу «Беркут» і патріотами країни.20 лютого загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого,  на Майдані відбулося прощання із загиблими, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Неофіційним реквіємом «Небесної Сотні» стала пісня «Пливе кача…».

Пропонуємо видання, які висвітлюють події, що відбувалися в державі у той буремний час, спогади учасників Революції Гідності та спогади про тих, хто віддав своє життя, відстоюючи права і свободи людини і громадянина, захищаючи національні інтересів нашої держави, її європейський вибір.


«Чорний ворон», режисер Тарас Ткаченко (2019 р.)

Історичний роман Василя Шкляра «Залишенець. Чорний ворон»  охоплює чотири роки війни, яку розпочали  більшовики проти Української Народної Республіки. У листопаді 1920 року після тяжких боїв армія УНР  перейшла Збруч і була інтернована польською владою. Проте збройна підпільна боротьба згодом тривала майже в усіх регіонах України. І особливо відчайдушно виступили повстанці Холодного Яру. На їхньому чорному бойовому прапорі  срібною ниткою було вишите гасло: «Воля України або смерть».


Даценко В. За те, що євреї… Трагедія Голокосту в Межиріччі Південного Бугу та Дніпра (1941-1944) /В. Даценко. – Кіровоград : Імекс ЛТД, 2015. – 178 с.

7 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Про страшну трагедію Голокосту на теренах сучасної Кіровоградщини детально розповідає Василь Даценко.


Фортеця святої Єлисавети. Заснування / Авт-упор. : А. В. Пивовар, К. В. Шляховий, Є. М. Назаренко, О. М. Мануйлов. – Кропивницький : Видавництво «КОД», 2019. – 40 с.


Зробіть життя ваших дітей радісним

Кожна сім’я має власну систему виховання, засновану на певних ціннісних орієнтирах. Відчуваючи любов до себе, спостерігаючи, у чому вона проявляється, діти вчаться любити інших людей. Від того, в якому оточенні перебуває молода людина, які поради та настанови вона отримує, залежатиме й її життя, буде зрозуміло, чи зможе вона досягти чогось у житті й стати тим, ким прагне бути.


Квінн Кейт. Мережа Аліси : роман / Кейт Квінн; пер. з англ. В. Ярмольчук ; ред. Л. Петров. – Х. : Віват, 2019. – 496 с.

Цю книгу починають радити друзям, ще не дочитавши до кінця. А переглянувши буктрейлер, ви також обов’язково зацікавитесь цим романом.

В “Мережі Аліси” автор майстерно переплела важкі моменти часів обох Світових воєн з приємними елементами мирного життя. Ще більше вражає ця історія, коли розумієш, що в її основі реальні події! Головні герої – живі люди, які справді діяли героїчно, ховаючи страх – заради майбутньої перемоги.

Радимо всім прочитати цей захоплюючий роман!


Історії дорослішання

Буктрейлери, створенi в рамках Всеукраїнського конкурсу “Оживають герої на екрані у рекламі”

Вибрати мову сайту »