Сорочку мати вишила мені

Сорочка-вишиванка! Модно й гарно!
Всі різні, двох однакових нема,
Як і людей знайти подібних марно,
Однакових нема, усе дарма.
Робота кожна індивідуальна,
Узор чи колір треба замінить.
Для сина він тепер уже сакральний,
Це оберіг, що завжди захистить.

Надія Красоткіна

«Народитися в сорочці» – значить, бути щасливим у житті. Це не лише частина нашого гардеробу, як вважається сьогодні. Сорочка – це певна закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини. Ця доленосна сорочка – безумовно, українська вишиванка.

У багатьох українських казках зустрічаємося із мотивом чарівної сорочки. Число магічних узорів, «квіток», які вишивають, дванадцять: це дванадцять богатирських сил (за числом 12 – усі енергії космічного простору, всіх знаків Зодіаку). І сила цього шиття неймовірно велика. Герой, одягнувши сорочку на своє тіло, стає могутнім і нездоланним, він перероджується у безсмертного витязя, що чинить суд на землі, стає володарем земного царства. І сорочка його ніколи не забруднюється, не линяє і не зношується.

Готова сорочка стає наче живою істотою, яка творить довкола себе особливий енергетичний контур, особливу ауру, що має гармонізуватися із тілом людини.

Виявляється, полтавські вишиванки білим по білому мають таке потужне енер­гетичне поле, що воно фіксується спеціальними пристроями і навіть переважає біополе живої людини!

У Києві проводили дослідження силового поля людей, які спочатку обстежувались у звичному для них сучасному одязі, а за кілька хвилин пройшли аналогічне обстеження, одягнувши на себе традиційний український вишиваний одяг. Результат був вражаючим: показники динаміки здо­ров’я у них значно зросли.


Кара-Васильєва Т. В.

Українська сорочка: альбом /Т. В. Кара-Васильєва. – К.: Томіріс, 1994. – 32 с.: іл.

Вишивка – один з найдавніших і найулюбленіших серед українців видів народного мистецтва.

В альбомі, що започатковує серію видань під назвою «Таємниці чарівної нитки», розповідається про те, як народжуються прекрасні речі – чоловічі та жіночі сорочки, що були колись найголовнішим елементом українського вбрання, подано практичні поради, що допоможуть початківцю осягнути таємниці цього чарівного мистецтва.

Наніашвілі І. М.

Українська вишивка. Рушники. Вишиванки. Обереги. Вишиваємо хрестиком та гладдю / І. М. Наніашвілі; ред. Т. Матвієнко. – Х.: Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2012. – 190 с.: кол. іл.

Українська вишивка зачаровує і привертає до себе увагу в усьому світі, особливо після ЄВРО-2012. Це захопливе дозвілля і можливість створити унікальні речі в українському стилі. У книзі описані різноманітні техніки вишивання, матеріали, інструменти, види швів, символіка українського орнаменту та його регіональні особливості, схеми вишивки. Маючи в арсеналі лише різнокольорові нитки, п`яльці, тканину і вільний вечір, ви створите:
– українські рушники з мережкою та вишивкою хрестом;
– скатертини й серветки з візерунком;
– українські вишиванки: чоловічі, жіночі, з короткими та довгими рукавами.

Косміна О. Ю.

Традиційне вбрання українців. Т. 1. Лісостеп. Степ = Traditional Ukrainian Clothing / О. Ю. Косміна; гол. ред. В. Строля. – К.: Балтія Друк, 2008. – 160 с.: фото.

Видання українською мовою, резюме та анотації англійською мовою. Це перше видання, що розкриває поетичний образ українських строїв лісостепового регіону в усьому їх варіативному розмаїтті.

Український національний одяг є яскравим, візуально фіксованим проявом самобутності нашої культури і становить один з найбільш рухомих її видів. Сучасному читачеві буде цікаво дізнатися, що носили наші бабусі й дідусі, яких канонів краси вони дотримувалися. Ілюстративна добірка видання представлятиме традиційні комплекси, деталі вбрання та аксесуари автентичного одягу Лісостепу з приватних і музейних колекцій України.

Косміна Оксана

Українське народне вбрання = Украинская народная одежда = Ucrainian Folk Costume /Оксана Косміна; гол. ред. В. Строля. – К.: Балтія Друк, 2017. – 64 с.: фото.

Видання знайомить читача з оригінальними зразками традиційного вбрання українців кінця 19 – поч. 20 ст., що зберігаються в музеях Києва, Харкова, Львова, Чернігова, Вінниці, Запоріжжя, Переяслава-Хмельницького і приватних колекціях. Альбом містить інформацію про регіональні особливості українських строїв, змінює сталі стереотипи, демонструючи український національний одяг в усьому його багатстві та розмаїтті.


Також про українську сорочку можна дізнатись на сайтах:

http://vishivanka.org/ukrainska-vishita-sorochka.html

http://lovelylife.in.ua/tvorchist/kultura/yak-vyshyvanka-berezhe-genetychnyj-kod-ukrayintsiv.html#

https://tsn.ua/blogi/themes/zhittya/ukrayinska-vishivanka-ornamentalna-skarbnicya-kolektivnogo-geniya-980535.html

https://etnoxata.com.ua/statti/vishivanki-istorija-i-suchasnist/suchasna-ukrajinska-vishivanka-jak-modnij-trend-korotkij-opis-vid-istoriji-do-sogodennosti/

https://www.5.ua/suspilstvo/yak-vyhliadaiut-vyshyvanky-u-riznykh-oblastiakh-ukrainy-114540.html

Вибрати мову сайту »